Kaip priaugti svorio?

0

Esminiai patarimai pradedančiajam, kuris norėtų pasididinti kūno svorį (masę). Tai nėra programa, tačiau tai yra taisyklės, kurios padės jums pradėti tinkamai sportuoti ir pasiekti savo užsibrė\tų tikslų.

1. Rezultatas. Nesitikėkite priaugti svorio per savaitę ar mėnesį. Auginant svorį, pirmus rezultatus žmonės pradeda matyti maždaug po trijų mėnesių sporto ir mitybos pokyčių.

2. Nusiteikite reguliuoti mitybą. Taip, dažnai mūsų svorio trūkumo (raumenų per mažo augimo) priežastis yra netinkamai subalansuota mityba ir raumenų lavinimas. Norėdami auginti svorį, privalote savo racione didinti baltymų kiekį. Valgyti mažais kiekiais, tačiau dažnai.

3. Susidarykite tikslus ir planą. Nutarkite, kurios vietos reikalauja dėmesio pirmiausia? Krūtinė, pečiai, rankos? Ar kitos vietos? Pagal tai išsirinkite treniruočių planą.

4. Papildai. Būsite skaitę apie papildus, svorio augintojus (gainerius) ar baltymus (proteinus). Pamirškite tai – jeigu jums trūksta svorio ir niekad vardan to nesportavote, pirmus tris mėnesius puikiai išsiversite po treniruotes suvalgydami varškės pakelį ir į racioną įtraukdami baltymų

5. Vanduo. Ar žinote, kad daugiau nei 70 proc. mūsų ląstelių sudaro vanduo? Todėl, treniruočiu metu gerkite kuo daugiau vandens.

6. Poilsis. Pakankamas miego laikas yra labai svarbus ląstelių atsistatymui. Jeigu joms neduosite pakankamai laiko – pastangų efektyvumas bus mažesniu. Tas pats galioja ir treniruočių režimui. Pagalvokite ar verta 4 ir daugiau kartų per savaitę sportuoti.

7. Teisinga priėjimų ir poilsio taktika. Kuomet auginate svorį turite tinkamai pasirinkti ne tik treniruočių programą, tačiau ir pratimų atlikimo bei priėjimų taktiką. T.y. turite teisingai pasirinkti priėjimų taktiką – tarkime, 5 priėjimai po 20 kartų tikrai nedidins jūsų kūno masės. Taip pat poilsis tarp priėjimų – jo turi būt ne per daug ir ne per mažai.

8. Kardio pratimų poreikis. Jeigu esate apkūnus ir norite tai pakeisti į kokybišką masę – tuomet kardio pratimai jums. Tačiau jei esate mažo svorio, tokiu atveju kardio pratimus darykite tik kaip apšilimą. Jokiu būdu neminkite dviračio 10 ar 20 minučių pilnu pajėgumu.

9. Turėkite kantrybės. Tai ilgas procesas. Priaugti svorio yra net sunkiau nei jo numesti.

10. Stebėkite rezultatus. Užsirašykite ir nuolat fiksuokite savo pasiekimus. Tačiau darykite pakankamus tarpus tarp rezultatų fiksavimo. Tarkime, savo pasiekimus fiksuokite kas dvi savaites arba mėnesį.

Ankstesnis straipsnisPatarimai pradedantiems sportuoti
Kitas straipsnisSporto klubas Gymplius Gym+ ( Vilnius, Kaunas)