Fitnesas

Sportas, fitnesas, mankšta. Kuo skiriasi šios sąvokos? Kas tarp jų bendro? Ką geriausia pasirinkti sau? Kaip paprastam žmogui nepasimesti tarp šių sąvokų? Tai visai ne taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šis straipsnis nekalba apie mokslines sąvokas, bet bando apžvelgti bendrą padėtį. Pabandykime išsiaiškinti.
Pradėsime nuo nedidelės istorijos apžvalgos. Iki istorinių pasikeitimų 80-taisiais mūsų šalyje fitneso nebuvo (kaip ir sekso). Tik sportas ir fizinė kultūra.

3388_435524286519777_1743175923_n

Sportas

Žodis „sportas” apibrėžia profesionalius užsiėmimus viena ar kita fizinio aktyvumo rūšimi. Sporto tikslas – geriausių rezultatų pasiekimas tarp kitų tos pačios sporto šakos sportininkų. Sportininkai tikslingai treniruojasi, jiems vadovauja patyrę treneriai, sportininkai dalyvauja varžybose ir laimi medalius. Tarybiniais laikais viskas, kas susiję su sportu, buvo valstybės prestižo reikalas, todėl sporto industrija išgyveno geriausius laikus. Tai rodo ir įvairaus lygio pasaulinėse varžybose iškovoti medaliai.

406008_439826319422907_1955728174_n

Fizinė kultūra

Atskiro žmogaus ir visos visuomenės fizinio aktyvumo kultūra. Galimybė užsiimti fizine kultūra kiekvienam buvo mūsų sporto sėkmės pagrindas. Galimybę nemokamai sportuoti daugybėje mokyklos būrelių, kultūros namuose, sporto kompleksuose turėjo kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Gabūs vaikai ir paaugliai galėjo tęsti užsiėmimus sporto mokyklose ir siekti sportinių aukštumų. Jei talentas ir nepasireikšdavo, galima būdavo sportuoti savo malonumui ir geros fizinės formos palaikymui (t.y. to be fit!).

580598_436878559717683_701833341_n

Fitnesas

Būtent fizinė kultūra yra šiandien madingo fitneso pradininkė. Jei mūsų visuomenės ateitis būtų panaši į praeitį, mes ir dabar užsiiminėtumėme fizine kultūra-fitnesu. Juk žodis „fitnesas” reiškia ne ką kitą kaip „būti geros fizinės formos” (nuo angliško „to be fit” – būti geros formos), o žodis „fitness” buvo sudarytas pridėjus daiktavardžio galūnę.

80-tųjų pradžioje fizinė kultūra šalyje nustojo vystytis ir pradėjo smukti. Kiekvienais metais mūsų stadionai ir sporto kompleksai moraliai seno, naujos įrangos niekas negamino, tiriamasis fizinės kultūros ir sporto darbas visai nebuvo atliekamas. Todėl po keleto metų Maskvoje atidarius pirmąjį fitnes klubą, atitinkantį visus vakarų fizinės kultūros mokslo standartus (juk fizinė kultūra užsienyje nenustojo vystytis nė sekundei), jis buvo priimtas kaip visiška naujovė. Atsirado naujas žodis „fitnesas”.

1236217_546059758799562_125986301_n

Pagrindinis skirtumas tarp fizinės kultūros ir fitneso yra tas, kad už pastarąjį turime mokėti. Ir tai visai normalu. Problema yra ta, kad fitneso klubai neruošia būsimųjų čempionų. Jie suteikia galimybę būti fiziškai aktyviems tiems, kurie nori gerai, maloniai ir naudingai išleisti pinigus. Tačiau sporto fitneso klubuose nėra…

Ką siūlo sporto industrija dabar? Kiekvienas fitneso klubas siūlo visą kompleksą paslaugų. Standartinį šiuolaikinio fitneso klubo pasiūlymą sudaro: neribotas aerobikos užsiėmimų, treniruoklių salės, baseino (jei yra), saunos naudojimas. Narystę fitneso klube galima išsipirkti 3 – 6 mėnesiams ar 1 metų. Už papildomą mokestį jums bus suteiktos papildomos paslaugos, kurių asortimentas priklauso nuo klubo lygio. Tai gali būti asmeninės treniruotės, masažas, kosmetologo ar kirpėjo paslaugos, grožio salonas, SPA ir t.t. Papildomų paslaugų sąrašą galite gauti klube.

Ką daryti, jei jūs negalite skirti pakankamai didelės pinigų sumos narystei fitneso klube? Nejaugi nelemta užsiiminėti fitnesu? Jokiais būdais ne. Fitnesas – tai daug platesnė sąvoka nei reguliarus klubo, turinčio daugybę šiuolaikinių įrengimų ir siūlančio dešimtis, dažniausiai nereikalingų, paslaugų, lankymas. Jei tikrai norite palaikyti gerą fizinę formą, tam rasite begalę būdų: slidinėjimą, čiuožinėjimą pačiūžomis ar riedučiais, badmintoną, tinklinį, futbolą, bėgimą, plaukimą – visa tai jūsų asmeninis fitnesas. Kuo beužsiimtumėte, svarbiausia – pastovumas ir iš užsiėmimo gaunamas malonumas. Tada fitnesas taps neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi.