Štangos spaudimas kampu

2

Vienas efektyvesnių pratimų krūtinės raumenų treniravimui – štangos spaudimas kampu. Šis pratimas yra sunkesnis, nei paprastas štangos spaudimas, tačiau, tuo pat – jis efektyvesnis, nes naudojant šį pratimą, krūvis labiau koncentruojamas į krūtinės raumenis.

Pagrindinis krūvis tenka krūtinės raumenų viršutinei daliai. Papildomas krūvis – deltinių raumenų priekinei daliai ir trigalviams žastų raumenims. Atlikimo technika. Suolelio kampas neturi viršyti 40-45 laipsnių. Jei suolelio kampas didės, didės ir krūvis, tenkantis deltiniams raumenims. Pratimas atliekamas analogiškai kaip ir štangos spaudimo gulint pratimas.

Kaip atlikti pratimą? Atsisėskite į kampu pasvirusį suoliuką – vieni jų būna stacionarūs – t.y. suoliuko kampo reguliuoti sportuojantis negali, kiti – universalesni, nes jų kampą galima reguliuoti priklausomai nuo poreikių. Kuo statesnis kampas, tuo pratimas yra efektyvesnis. Tačiau visiškai išsitiesiamas suoliukas tuomet, kai treniruojami pečiai, o ne krūtinė. Štangos grifas (strypas ant kurio kabinami svoriai) turi būt sulig jūsų krūtine.

Rankomis paimkite grifą, kojomis tvirtai atsiremkite į žemę ir pakelkite štangą į viršų nuo kablių, ištiesdami rankas.

Lėtai leiskite štangą žemyn, prie savo krūtinės. Tuo pačiu metu įkvepkite oro.

Grifui nusileidus prie krutinės, kelkite štangą į viršų, iškvėpdami orą.

Kartokite pratimą, pagal jūsų treniruočių programos nurodymus.

Įspėjimas – būkite atsargūs – štanga stumiant kampu, svoriai yra žymiai mažesni nei štanga stumiant gulint. Nepamirškite, kad tai pavojingas ir gana apgaulingai rankas „nukertantis“ pratimas, todėl nepadauginkite pakartojimų skaičiaus.

Ankstesnis straipsnisVitaminai kurių reikia auginant raumenis
Kitas straipsnis40 priežasčių, kodėl sportas yra geriau už seksą

2 KOMENTARAI

Komentarai nepriimami.