Štangos spaudimas kampu

Vienas efektyvesnių pratimų krūtinės raumenų treniravimui – štangos spaudimas kampu. Šis pratimas yra sunkesnis, nei paprastas štangos spaudimas, tačiau, tuo pat – jis efektyvesnis, nes naudojant šį pratimą, krūvis labiau koncentruojamas į krūtinės raumenis.

Pagrindinis krūvis tenka krūtinės raumenų viršutinei daliai. Papildomas krūvis – deltinių raumenų priekinei daliai ir trigalviams žastų raumenims. Atlikimo technika. Suolelio kampas neturi viršyti 40-45 laipsnių. Jei suolelio kampas didės, didės ir krūvis, tenkantis deltiniams raumenims. Pratimas atliekamas analogiškai kaip ir štangos spaudimo gulint pratimas.

Kaip atlikti pratimą? Atsisėskite į kampu pasvirusį suoliuką – vieni jų būna stacionarūs – t.y. suoliuko kampo reguliuoti sportuojantis negali, kiti – universalesni, nes jų kampą galima reguliuoti priklausomai nuo poreikių. Kuo statesnis kampas, tuo pratimas yra efektyvesnis. Tačiau visiškai išsitiesiamas suoliukas tuomet, kai treniruojami pečiai, o ne krūtinė. Štangos grifas (strypas ant kurio kabinami svoriai) turi būt sulig jūsų krūtine.

Rankomis paimkite grifą, kojomis tvirtai atsiremkite į žemę ir pakelkite štangą į viršų nuo kablių, ištiesdami rankas.

Lėtai leiskite štangą žemyn, prie savo krūtinės. Tuo pačiu metu įkvepkite oro.

Grifui nusileidus prie krutinės, kelkite štangą į viršų, iškvėpdami orą.

Kartokite pratimą, pagal jūsų treniruočių programos nurodymus.

Įspėjimas – būkite atsargūs – štanga stumiant kampu, svoriai yra žymiai mažesni nei štanga stumiant gulint. Nepamirškite, kad tai pavojingas ir gana apgaulingai rankas „nukertantis“ pratimas, todėl nepadauginkite pakartojimų skaičiaus.

2 komentarai

  1. Joris
    3 gruodžio, 2014
  2. Darius
    18 vasario, 2015