Dešimt naujoko žingsnių

0

Niekada nesportavote sporto klube? Dažnai, nesportavusiems sporto klube iškyla begalės klausimų, į kuriuos sau neatsakę žmonės išsiugdo kompleksų ir nebenueina į jį. Kad klausimų kiltų mažiau, o jūs jaustumėtės geriau, dešimt trumpų patarimų, kaip pradėti sportuoti sporto klube.

1. Susiraskite treniruočių programą sau. Žinoma, už tam tikrą, nemažą sumą, jums ją padaryt gali ir sporto klubuose dirbantys treneriai. Tačiau, internete yra apstu labai gerų programų, kurios, su mažomis korekcijomis gali būti labai efektyviai panaudojamos. Treniruotės dažniausiai skirstomos į skirtas mesti svoriui, augintis masę arba bendro pobūdžio. Jos taip pat skirstomos pagal dienų skaičių, kuris skirtas vienai savaitei.
2. Išsirinkite sporto klubą. Sporto klubą reikėtų rinktis pagal tai, kokiu tikslu rengiatės sportuoti. Jeigu norite tik praskaidrinti niūrią kasdienybę – rinkitės didelį sporto kompleksą, su pirtimis, baseinais ir t.t. Žinoma, tokiuose kompleksuose kainos yra gana didelės. Bet, jau tapo įprasta, kad už laisvalaikio praleidimą mokami nemaži pinigai. Jei norite sportuoti rimčiau – paieškokite mažesnio klubo. Kainos juose nesikandžioja, o lankytojai dažniau ateina sportuoti, o ne plepėti ar sėdėdami ant treniruoklio susirašinėti SMS žinutėmis. Tai jums kainuos pigiau, o ir susikaupti galėsite labiau. Kita vertus, visuose sporto klubuose treniruokliai yra panašūs, todėl, teoriškai, rimtai sportuoti galima bet kur. Deja, praktiškai, kol kas didžiuosiuose klubuose dažniau demonstruojamos mados, o ne sportuojama.
3. Atėję į sporto klubą, persirengę ir atėję į sporto salę iškart pradėkite vykdyti savo treniruočių programą. Nežioplinėkite, nes tuomet, jūsų „naujoko“ statusas bus labai akivaizdus. Jei treniruočių programoje parašytas apšilimas – jį ir darykite. Jei dviratis – užlipkite ir minkite.
4. Atsispausdinkite (ar užsirašykite) treniruočių programą ir ja naudokitės treniruočiu metu. Žmonės dažnai kompleksuoja išsitraukti lapą popieriaus salėje. Nieko čia blogo nėra – tam programos ir rašomos, kad į jas žiūrėtumėm.
5. Jeigu nežinote kaip atlikti vieną ar kitą pratimą, nebijokite paklausti trenerio. Tam jie ir yra klube. Asmeniniai treneriai veda asmenines treniruotes, tačiau į jų pareigas įeina ir paaiškinimas kaip naudotis treniruokliu ir atlikti vieną ar kitą pratimą. Jei jūs neteisingai atlikdami pratimą susižeisite, už tai atsakingi bus sporto salę prižiūrėję žmonės. Jei sporto salėje nėra trenerio – galite paklausti kitų lankytojų, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą. Sportuojantys klube itin mėgsta patarinėti naujokams : )
6. Prieš sportuodami pasidomėkite priėjimų intervalais. T.y. laiką, kurio metu ilsitės. Kuomet esate prie vieno treniruoklio – jums visiškai nebūtina nuo jo keltis tam, kad pailsėtumėte. Tuo metu jūsų vietą, pamanęs, kad jau baigėte, gali užimti kitas lankytojas. Tačiau tuo poilsiu nepiktnaudžiaukite – t.y. nesedėkite nesportuodami per ilgai, ar nesusirašinėkite su savo drauge ar draugu sms‘ais – juk salėje esate ne vieni.
7. Dirbdami su treniruokliais ar svoriais, pabaigę visuomet nuimkite nuo jų svorį. Tai kultūringo elgesio taisyklė. Nepamirškite, kad gal jums ir atrodo, kad verta parodyti sekančiajam žmogui, koks stiprus/stipri esate, tačiau patikėkite – niekam nepatinka papildomas darbas. Jei dirbote treniruoklyje – išimkite žymeklį. Jei dirbote su štanga – nuimkite svorius ir padėkite į jiems skirtą vietą. Jei dirbote su svarmenimis, juos taip pat nuneškite į jiems skirtą vietą.
8. Jeigu mėgstate švarą ir higieną – kiekviename klube privalo būti antibakterinės priemonės, skirtos treniruoklių paviršiams nuvalyti. Tačiau ranktūrių nevalykite, šios priemonės skirtos gultams ir pan.
9. Atlikę savo programą – nepamirškite tempimo pratimų. Jie būtini tam, kad neprakeiktumėte savęs dėl savo sprendimo sportuoti. O jei rimčiau – tempimo pratimai sumažina raumenų skausmą, kurį galite jausti kitą dieną.
10. Po savęs visuomet uždarinėkite duris, nesvarbu kur bebūtumėt. Sporto salėje sportuojantis prakaituoja – todėl peršalimo tikimybė tikrai didelė. Be to, sportuojantiems gali pradėti traukti raumenis. Jei išeinat – uždarinėkite ir rūbinių/dušinių duris. Niekas nenori peršalti ar už kitą uždarinėti durų, todėl jas uždarydami išvengsite kitų žmonių pykčio.

Tiek pradžiai. Kiti klausimai kils jau sporto ir tobulėjimo jame metu. Sėkmės sportuojant.

Ankstesnis straipsnisAnimal papildai
Kitas straipsnisUniversal treniruočių programa stipriai pažengusiems