Ryžių dieta

0

Ryžiai pasižymi kaip pakankamai skanus ir maistingas maisto produktas,  tinkantis daug kam kaip geras garnyras prie daugelio patiekalų, o taip pat – ryžiai puikiai sugeria druskas, šlakus bei kitas kenksmingas medžiagas. Todėl ryžių dieta yra vertinama ne tik kaip svorio metimo dieta, bet ir kaip organizmo valymo dieta. Ryžių dietos metu galima numesti iki 6 Kg svorio.

Ryžių dieta yra skirstoma į kelis variantus, nuo griežčiausių iki mažiau griežtų.

Griežtasis ryžių dietos variantas leidžia per dieną suvalgyti iki stiklinės virtų ryžių, papildomai valgant tik obuolius ir geriant jų sultis bei mineralinį vandenį. Tiesa, galima suvalgyti iki 4 ne itin didelių obuolių. Be to, tokios dietos laikytis galima ne daugiau nei 3 dienas.

Ne toks griežtas dietos variantas leidžia valgyti griežtai neribojant ryžių kiekio, be to, galimi papildomi maisto produktai, tokie kaip  daržovių sultiniai, įvairūs vaisiai. Šio varianto ryžių dieta trunka 7 dienas.

Pusryčiams reiktų valgyti apie 50-70 gramų ryžių (sveriami dar nevirti, sausi ryžiai), obuolį. Ryžius galima pagardinti šlakeliu citrinos sulčių, o geriausias pusryčių gėrimas – žalia arbata.

ryziu_dietaPietums tinka daržovių sultinys, pora šauktų daržovių salotų bei dviguba porcija (apie 100-120 gramų) ryžių.

Vakarienei reiktų apsiriboti stikline sultinio bei ryžiais su daržovėmis (pavyzdžiui morkomis). Ryžių turėtų būtų tiek, kiek per pusryčius.

Kadangi septynias dienas toks pats meniu įgristų iki gyvo kaulo, paįvairinimui galima obuolį pakeisti kriauše ar apelsinu, ar įvairių vaisių salotomis. Pietums vieną dieną galima išsivirti labai nedaug (iki 100 gramų) vištienos.

Reiktų pabrėžti, jog ryžių dietai reikalingi nešlifuoti ryžiai (su luobele), kadangi virškinant juos reikalinga daugiau energijos, sudeginama daugiau kalorijų.

Ryžiai turi ir neigiamų savybių. Šalinant druskas ir kitą kartu pašalinamas ir kalis. Jei yra jaučiamas kalio trūkumas reiktų pasirūpinti papildais. Taip pat, dėl didelio ryžių kiekio gali sutrikti žarnyno darbas. Jei turite polinkį kietėjantiems viduriams – prieš rinkdamiesi šią dietą įvertinkite tai.

Ryžių dietos nereikėtų laikytis ilgiau nei 7 dienų, o kartoti galima po kelių mėnesių.

Ankstesnis straipsnisSheiko programa pradedantiems
Kitas straipsnisJie sportuoja kitaip