Reishi grybai: ilga istorija tradicinėje medicinoje

0

Reishi grybas (lot. ganoderma lucidum), taip pat žinomas kaip tikrinis blizgutis, yra vienas iš įspūdingiausių ir geriausiai žinomų grybų tradicinėje medicinoje. Šių grybų istorija siekia šimtmečius ir jie yra vertinami dėl savo potencialo teikti įvairių sveikatos privalumų. Šiame straipsnyje sužinosite apie reishi grybų ilgą ir įdomią istoriją.

Reishi grybų ištakos: senovės Kinija

Reishi grybų vartojimo istorija glaudžiai susijusi su Kinijos tradicine medicina. Jie buvo vadinami „lingzhi” kinų kalba, kas reiškia „dievų grybai”. Šie grybai buvo laikomi labai vertingais ir buvo naudojami stiprinti sveikatai bei buvo laikomi kaip ilgaamžiškumo šaltinis.

Senovės laikais šis grybas buvo retas, todėl jis buvo brangintas ir tik kilmingieji galėjo leisti sau vartoti reishi grybus. Kuomet reishi pradėjo auginti paprasti žmonės, jis tapo labiau prieinamesnis, todėl daugelis žmonių visoje Azijoje pradėjo jį naudoti kaip sveikatingumo šaltinį.

Reishi simbolinė vertė

Reishi grybai buvo naudojami ne tik kaip vaistai Kinijoje, jie turėjo ir simbolinę reikšmę. Jų forma, kuri kartais primena inkstus, buvo susijusi su laime ir laikomas ilgo gyvenimo simboliu. Be to, šių grybų išvaizda ir spalva – ryškiai ruda su baltomis dėmėmis – buvo laikoma dieviškumo ir klestėjimo simboliu.

Reishi grybai ir senovės medicinos tekstai

Kinų gydytojai pirmą kartą apie jį užsiminė tekstiniuose šaltiniuose daugiau nei prieš 2 000 metų ir grybą vadino „amžinojo eliksyro” vardu. Vienas iš šių tekstų yra „Compendium of Materia Medica”, parašytas Rytų Han dinastijos metu, tarp 25 ir 220 m. Gydytojai tikėjo, kad tikrinis blizgutis turi galingų savybių galinčių sustabdyti senėjimą ir jį dažnai naudodavo kaip sėkmės talismaną, gydymo ir gerovės simbolį kinų kultūroje.

Reishi Grybų  plėtra vakarų pasaulyje

Su laiku, reishi grybų populiarumas išplito iš Kinijos į kitas Azijos šalis ir už Azijos ribų. Jie pradėjo dominuoti Vakarų pasaulį dėl savo galingo poveikio imuninei sistemai ir kitoms sveikatos sritims. Dabar reishi grybų ekstraktai yra lengvai prieinami kaip maisto papildai ir dažnai naudojami natūralios medicinos šalininkų.

Reishi grybų naudojimas

Reishi grybai yra įvairiapusiškai naudojami sveikatos gerinimui. Jie gali būti vartojami kaip kapsulės, milteliai maisto papilduose ar gėrimuose. Daugelis žmonių juos vartoja siekdami stiprinti imuninę sistemą, mažinti stresą ir didinti bendrą energijos lygį.

Be to, ganoderma lucidum yra vertinamas dėl savo antioksidacinio poveikio ir galimybės padėti organizmui prisitaikyti prie sveikatos iššūkių.

Apibendrinimas

Reishi grybai išlieka vertingu adaptogenu natūralios medicinos pasaulyje ir suteikia galimybę žmonėms gerinti savo sveikatą ir bendrą gerovę. Tai yra puikus pavyzdys, kaip senovės tradicijos gali pereiti į šiuolaikinį pasaulį ir praturtinti gyvenimus.

Šaltinai:

https://www.republicoftea.com/blog/tea-culture/reishi-the-mushroom-of-immortality/tc-016/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14756912/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31960481/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21801467/

Ankstesnis straipsnisViskas, Ką Reikia Žinoti Apie Proteiną Sportuojantiems
Kitas straipsnisKodėl verta pasitikėti profesionaliais kineziterapeutais?