Kojų raumenų sandara

0

Niekam ne paslaptis, kad tiek vyrai, tiek moterys labai daug dėmesio skiria kitos lyties asmenų kojoms ir užpakaliukui. Todėl natūralu, kad visi nori gražesnių kojų, ir tobulesnio užpakaliuko. Kita vertus, norai nevirsta darbu ir žmonės reguliuodami kūno masę, ar didindami jėgą gerokai per mažai dėmesio skiria kojų raumenims. To pasekmė – per laibos arba per storos kojos, nukarę užpakaliai ir t.t. Maža to, būtent kojų raumenys yra labai svarbus bet kokiam sportui, todėl dėmesys jiems turėtų būti ypatingas.

Nenuostabu – kojos (kartu ir užpakalis) yra viena labiausiai valios reikalaujančių ir sudėtingiausių kūno dalių. Būtent dėl šios priežasties straipsnį skirstysime į kelias dalis.

Pirmoji dalis bus apie kojų raumenis.

Nagrinėjant kojų raumenų sandarą reikėtų atskirti kojas į dvi dalis – viršutinę (populiariai vadinama šlaunimi) ir apatinę (pagrinde žinomą, kaip blauzdą).

Pradėsime nuo apatinės. Nors dauguma žmonių visą nuo kelio esantį raumenis dažniausiai vadina tiesiog blauzda, jie klysta. Apatinė kojos dalis yra sudaryta iš kelių raumenų. Blauzdą sudaro pagrindinis blauzdos raumuo ir jį palaikantys raumenys. Blauzdos raumuo yra sudarytas iš gastrocnemius ir jį palaikančio soleus raumens. Gastrocnemius yra labai stiprus, specifinis raumuo, kuris turi labai didelę įtaką žmogaus judėjimui.

Viršutinę kojų dalį, sudaro kur kas daugiau raumenų, todėl ji yra kur kas sudėtingesnė. Didžiausias viršutinės kojos dalies, o tiksliau sėdmenų, kurie taip pat negali būti visiškai atskiriami nuo kojų raumenų raumuo lotyniškai yra vadinamas Gluteus maximus, o lietuviškai – didysis sėdimasis raumuo. Šis raumuo yra labai stiprus ir sudaro sėdmenų pagrindą. Kiek mažesnis raumuo, kuris taip pat formuoja sėdmenys yra Gluteus medius arba vidurinis sėdmens raumuo. Šis vidurinysis, kaip ir mažasis raumuo, apie kurį kalbėsime vėliau yra labai svarbūs, nes jie ne tik yra palaikantys kojų, o kartu ir viso kūno judėjimą, bet ir formuojantis sėdmenų formą. Paskutinis raumuo iš Gluteus giminės yra gluteus minimus, arba mažasis sėdmens raumuo. Jis kaip ir vidurinysis palaiko žmogaus judėjimą.

Pereinant prie pačių šlaunų reikia žinoti tai, kad šie raumenys yra skirstomi net į tris dalis – priekinę šlaunų raumenų grupę, vidinę ir užpakalinę raumenų grupes. Priekinę grupę sudaro didžiausias šlaunų raumuo – keturgalvis šlaunies raumuo ir taip vadinamas siuvėjo raumuo.

Vidinę grupę sudaro mažesni raumenys, kurių pagrindinė funkcija yra šlaunies pritraukimas. Šią grupę sudaro trys raumenys – grakštusis, ilgasis pritraukiamasis ir skiauterinis raumuo.

Užpakalinę dalį taip pat sudaro trys raumenys – pusplėvinis, dvigalvis ir pusgyslinis raumuo. Visų šių raumenų pagrindinė funkcija yra šlaunies tiesimas.

Štai tokie yra kojų raumenys. Ši informacija buvo pateikta tam, kad vėliau, kuomet bus rašoma apie kojų ir užpakalio treniruotes skaitytojas turėtų supratimą, kiek daug ir sudėtingų raumenų sudaro kojas ir kodėl būtina juos lavinti.

Ankstesnis straipsnisKūno sudėties analizė
Kitas straipsnisKaip greičiau deginti riebalus?