Kokias sporto prekes galite įsigyti namams, kad vaikai būtų fiziškai aktyvesni?

0

Vaikų fizinis aktyvumas yra svarbus visiems tėvams. Daugiau ar mažiau vaikai bus fiziškai aktyvūs, jau labiau priklauso nuo jų pačių ir jų potraukio aktyviam laisvalaikiui. Tačiau nenuneigsime to, kad sportas prisideda prie geros jų savijautos, sustiprėjimo ir visapusiško tobulėjimo. Kad ir koks tai sportas (hobis), jis lavina tam tikrus įgūdžius ir yra naudingas kūnui bei/ar protui. Šiame straipsnyje pasižiūrėsime į keletą sporto prekių, kurias galite įsigyti namams ir pasirūpinti, kad vaikai taptų labiau aktyvūs.

Kamuoliai

Nors kokią vieną sporto šaką su kamuoliais tikrai mėgsta ir jūsų atžala. Lietuvoje daug kas yra pamišęs dėl krepšinio, tačiau netrūksta ir futbolo fanų, tinklinio ar rankinio mėgėjų bei įvairias kitas sporto šakas stebinčių asmenų. Nupirkus vaikui kamuolį, galima jam suteikti daug galimybių ne tik tobulinti asmeninius įgūdžius namuose, bet ir išeiti į lauką, žaisti su draugais ir pažįstamais. Kamuolys yra universalus žaislas. Mažesni vaikai gali nebūtinai žaisti tradicinius komandinius žaidimus, bet ir susigalvoti savo pramogų. Bet kokiu atveju, kamuolys turėtų skatinti juos būti aktyvesniems.

Smiginiai vaikams

Smiginis yra sportas, kuris akcentuoja koordinaciją ir koncentraciją – savybes, kurių labai reikia vaikams. Smiginis vaikams žaidžiamas ne su aštriomis strėlytėmis, kurios gali būti laikomos pavojingomis jiems, o su strėlytėmis, kurių gale yra magnetukai. Toks smiginio žaidimas leis ir jau patiems mažiausiems lavėti šiame žaidime. Vėliau toks įgūdis gali būti naudingas ne tik užsiimant smiginio žaidimu, bet ir galybėje kitų profesijų.

Šokdynės

Šokdynes naudoja didžioji dalis sportininkų. Iš vienos pusės, tai puikus apšilimo pratimas, kadangi šokinėjant ir judinant rankas, galima pramankštinti beveik visą kūno raumenyną. Šokdynes dažnai naudoja kovotojai ir boksininkai, kadangi šis pratimas duoda gerą tonusą ir tonizuoja organizmą.

Šokdynės naudingos vaikams ir paaugliams, kaip įrankis, leidžiantis ugdyti ištvermę ar paruošti kūną fiziniam krūviui bei dėl viso kūno koordinacijos. Vaikams augant, keičiasi jų kūnai ir kurį laiką suprastėja judesių kontrolė bei koordinacija. Dėl to verta reguliariai šokinėti per šokdynę, kad kūno reakcijos ir judesių kontrolė išliktų aštrūs.

Kilimėliai sportui

Sporto kilimėliai yra bene universaliausia prekė sportuojantiems. Kuomet vyksta treniruotė ar tiesiog aktyviai leidžiame laiką lauke ar namuose, reikia turėti, ką būtų galima pasitiesti ant grindų/žemės. Tam ir yra skirti šie kilimėliai. Su jų pagalba bus galima lengviau atlikti viso kūno treniruotes, tempimo pratimus, užsiimti joga, sportuoti per reabilitaciją, po traumų ar daryti pačius įvairiausius dalykus, kurie susiję su aktyvia gyvensena.

Elektriniai paspirtukai

Nors elektriniai paspirtukai nėra sporto prekės tiesiogine ta žodžio prasme, tačiau jie skatina aktyvesnį gyvenimo būdą. Užuot visur vykus automobiliu ar autobusu, artimesnes vietas, tokias kaip: mokykla, būrelių vietos, draugų ar giminaičių namai, vaikai gali pasiekti savarankiškai. Be abejonės, paspirtuką galima dovanoti/pirkti tik tuomet, kai jie jau yra sąmoningi ir supranta apie saugų eismą, tačiau ši priemonė gali paskatinti gyventi aktyvesnį gyvenimą ir daugiau laiko leisti gryname ore.

Meškerės

Ne tik dėl sportinės žvejybos, bet ir dėl bendro aktyvumo – žvejyba yra populiarus hobis tarp įvairaus amžiaus žmonių. Jis ugdo kantrybę, gali daug išmokyti apie gamtą, ypač, vandens pasaulį. Negana to, žvejyboje praverčia ir techninės žinios, reikia būti gryname ore ir šiek tiek suartėti su gamta. Jeigu atžalai patiks žvejoti, tai tikrai reiškia, kad jie bus aktyvesni!

Riedlentės ir/ar riedučiai

Riedlentės yra labai svarbi jaunimo kultūros dalis jau daugiau nei 30 metų. Ši savotiška transporto priemonė, savotiškas sporto įrankis leidžia jauniems žmonėms ne tik mokytis triukų, bet ir rasti bendraminčių. Norint gerai valdyti riedlentę, reikia itin geros koordinacijos, daug drąsos ir begalės valandų darbo. Kadangi Lietuvoje atsiranda vis daugiau riedlenčių parkų, ši pramoga tik populiarės.

Riedučiai, skirtingai nei riedlentės, paprastai naudojami ne triukams, o ramiems pasivažinėjimams. Su tėvais ar draugais, gamtoje ar aplink namus esančiose erdvėse vaikai gali važinėtis ir aktyviai leisti laiką.

Dviračiai

Kalbant apie aktyvų ir sportišką laisvalaikį važinėjantis, negalima nepaminėti dviračių. Beveik visi vaikai mėgsta dviračius ir nori jais važinėtis. Kiemo draugai gali susigalvoti savo maršrutus, jūsų šeima gali turėti reguliarias ar spontaniškas išvykas. Vėliau viskas gali peraugti į hobį leistis į dviračių žygius ir t.t.

Ankstesnis straipsnisRiebalų nusiurbimas – vis dar tabu ar jau šiuolaikiška?
Kitas straipsnisTestosterono papildai – ar jie reikalingi visiems vyrams?