Kaip išlikti sveikiems ir žvaliems kelionėje ant ratų

0

Niekas negali taip greitai sujaukti visos jūsų kelionės ant ratų kaip liga, traumos ar kiti sveikatos sutrikimai, todėl labai svarbu būnant kelyje tinkamai pasirūpinti savo sveikata. Tai yra ypač aktualu tuomet, kai pasirenkama į savo kelionę leistis šaltuoju metų laiku ar gripo bei kitų virusų sezonu. Todėl jei jūs esate numatę pasinaudoti kemperių ar 9 vietų mikroautobusų nuoma savo artėjančioms atostogoms, praverstų keli naudingi patarimai, padedantys išvengti rimtų sveikatos problemų ir blogos savijautos.

Reguliariai plaukite savo rankas

Didelę laiko dalį praleidžiant kelionėje ant ratų, yra labai svarbu pasirūpinti elementaria higiena, reguliariai plaunant savo rankas. Bakterijos ir mikrobai labai greitai persikelia nuo užkrėstų paviršių ant jūsų rankų – vos vieno menkiausio prisiliepimo metu. Norint sumažinti viso to riziką, reikia reguliariai naudoti muilą ir vandenį!

Prieš valgydami ir po to, kai paliečiate durų rankenas, apsilankote parduotuvėje ar kitose viešose vietose, būtinai plaukite rankas. Net jei jūs keliaujate ne kemperiu, o mikroautobusu, tai tikrai nereiškia, kad negalite į pagalbą pasitelkti muilo ar butelio geriamojo vandens. Tuo tarpu, jei tokios galimybės tiesiog neturite, visuomet su savimi tokiems atvejams turėkite rankų dezinfekantą ar bent jau šlapių servetėlių.

kelionės
kelionės

Būkite aktyvūs

Kelionės ant ratų prigimtis yra daugybės valandų praleidimas kelyje – sėdint, kol yra nukankama iki numatyto vieno ar kito kelionės taško. Todėl norėdami kasdien išlikti tvirti, žvalūs ir energingi, turėtumėte dalį laiko skirti fizinei veiklai.

Leiskitės į kelionę pėsčiomis iki nuostabiu kraštovaizdžiu pasižyminčios vietovės, nepraleiskite progos pakopinėti kalnais, išbandykite vietinius vandenis plaukdami baidare ar išnaršykite pasirinkto kempingo apylinkes dviračiu.

Išlikdami aktyvūs, jūs padėsite savo kūnui būti tinkamai pasiruošusiam, išlikti tvirtam ir turėsite daugiau energijos bei ištvermės. Tai taip pat taps puikia priemone, padedančia jums sudeginti daugiau kalorijų – ypač, jei kartais leisite sau nusižengti ir vartosite daug nesveikų kalorijų turintį greitą maistą.

Apsisaugokite nuo vabzdžių įkandimų

Įvairių vabzdžių įkandimai gali ne tik tapti labai didelį fizinį diskomfortą sukeliančiais veiksniais, tačiau tokiu būdu gali būti pernešamos ir įvairios pavojingos ligos – tai ypač svarbu, jei savo kelionę jūs planuojate į tolimesnę užsienio šalį. Todėl iš anksto turėtumėte pasirūpinti atitinkamomis nuo vabzdžių įkandimų apsaugančiomis priemonėmis, kartu nepamirštant ir priemonių, kurios padeda sumažinti niežėjimą, paraudimą ir paburkimą – jei vis dėlto įkandimų neišvengtumėte. Pagalvokite ir apie antihistamininių vaistų įsigijimą, jei esate alergiški vabzdžių įkandimams.

Saugokitės dehidratacijos

Keliaujant ant ratų, įprastai kasdienė rutina būna pakankamai įtempta ir greita, o tai yra „puikiausios“ sąlygos pamiršti apie svarbiausią kiekvieno iš mūsų pagalbininką – vandenį. Kelionių metu daugelis tiesiog pamiršta apie reguliarų ir pakankamą vandens vartojimą, tokiu būdu labai lengvai susiduriant su organizmo dehidratacijos sukeliamomis problemomis – nuo galvos skausmų, iki karščiavimo ar netgi sąmonės praradimo.

Todėl būkite tikri, kad savo kelionės metu vartosite pakankamai skysčių (skysčiams yra priskiriamas tik negazuotas vanduo ir žalioji arbata) ir visuomet sus savimi turėsite bent vieną pilną buteliuką negazuoto vandens.

Pasitelkdami šiuos kelis naudingus patarimus, lengvai pritaikomus kelionėje ant ratų, galėsite užtikrinti, kad jūsų kelionė bus kur kas sėkmingesnė, sklandesnė, malonesnė ir sveikesnė!

Daugiau informacijos apie keliones, transporto nuomą ir patarimų https://smartrent.lt

Ankstesnis straipsnisKaip sportininkai atsipalaiduoja
Kitas straipsnisKaip sportinės liemenėlės padeda sportuoti?