Kaip sportininkai atsipalaiduoja

0

Visiems  žmonėms anksčiau ar vėliau ateina laikas kai norisi atsipalaiduoti, pravėdinti galvą nuo esamos veiklos, kad vėl galima būtų kibti į darbus su nauja energija ir mintimis.  Kai kurie kulturizmo ir fitneso atstovai, keičia savo mėgstamą sportą kitu, o tam puikiausiai tinka pilates. Pilatesas tai tobula kūno ir proto mankšta vienu metu. Jei kokybiškai su treneriu atliksite kvėpavimo ir kūno judesių pratimus – tai tas puikiausiu atsipalaidavimo ir sporto būdų. Jei norite tobulai atsipalaiduoti šis sportas kaip tik jums, pilates puikiai gerina gebėjimą sutelkti dėmesį. O susikoncentravę į kvėpavimą ir pratimų atlikimo judesius, pamiršite viską aplinkui. Pilateso esmė yra kvepinimas, reikiami kūno judesiai ir tobula koncentracija, kas leidžia savo kūno svorio pagalba pasiekti puikų efektyvumą, tik iš pirmo žvilgsnio pilateso pratimai atrodo lengvi. Pilates treniruotės atrodo lėtos, neišsiskiriančios judesių gausa, tačiau puikiai tinka kulturizmo ar fitneso atstovams, o gal būt mažiau patiks grupinių užsiėmimų atstovams, kuriems gali trūkti veiksmo. Tačiau ir vieniems ir kitiems pilates bus puikus sportas, norint paįvairinti gyvenimą, bei prisidės prie koordinacijos ar lankstumo treniravimo.

Apie pilates reikia žinoti vieną pagrindinį aspektą, pilateso metu dirba galimai maksimaliausias raumenų grupių skaičius plius kvėpavimas, kuris įjungia dar daugiau raumenų grupių. Pilates treniruotės puikiai tinka tiek seniai sportuojantiems, tiek pradedantiesiems, tiesiog reikia žinoti pagrindinius aspektus, kaip atlikti pratimus tinkamai, kaip kvėpuoti ir t.t. Nes pagrindiniai pilates pratimai yra gan paprasti: Slydimas kulnais, Kojų atvėrimas, Banglentininkas, Kojų pakėlimas, Beldimas kulnimis, Tiltelis, Rankos virš galvos,Moliuskas,Slydimas kojų pirštais, klūpant keturiomis ar „Šokantys“ tricepsai reikia tik žinoti kaip juos tinkamai atlikti. Tad pradedantiesiems svarbiausia kad užsiimant pilatesu tikimybė susižeisti – itin maža.

Svarbiausia yra tai, kad norint užsiimti pilates sporto šaka, užtenka turėti specialų mankštos kilimėlį ir jau galite pradėti sportuoti. Daugiau pažengę sportininkai, pilatesui pasitelkia ir kitas priemones kaip kamuoliai, elastinės gumos, masažiniai kamuoliukai. Norintiesiems pratimus atlikti tinkamai rekomenduojame sportuoti su treneriu, kuris ne tik parinks jums optimaliausiai tinkančią programą, bet ir išmokys kokybiškai ir tiksliai atlikti visus pilates pratimus. Bet dar svarbiau, paaiškins į ką reikia sutelkti dėmesį atliekant pratimus ir kaip tinkamai kvėpuoti, kad organizmas iš šios mankštos gautų didžiausią įmanomą naudą ir jūs išėję iš sporto salės jaustumėtės nuostabiai ir kupini jėgų grįžti prie dienos darbų.

Tačiau jei esate sportininkas ir vis dar sunku atsipalaiduoti yra ir kitų būdų apie kuriuos šiandien Jums papasakosiu.  Jei daug dirbate ar daug sportuojate ir rutina jau jus užkniso negyvai, galite praskaidrinti gyvenimą ir atsipalaiduoti kitais būdais.  Vienas iš tokių yra žaidimai internetu. Galite žaisti Playstation ar Xbox žaidimus online su draugais jei turite žaidimų konsolę, tai puikus būdas atsipalaiduoti. Tačiau jei neturite žaidimų konsolės ir jos pirkti neketinate, yra kitas būdas, tai puikus azartiniai žaidimai internetu, kur ne tik smagiai praleisite laiką, tačiau ir turėsite galimybę laimėti pinigų. Juos galite žaisti bet kur ir bet kada, tereikia turėti išmanųjį telefoną ir internetą. Išbandykite jau dabar populiariausius ruletės, pokerio ar video lošimo automatų siūlomus žaidimus. Taip ne tik gerai praleisite laiką, pailsėsite nuo rutinos, bet ir turėsite progą laimėti pinigų. Gal tuomet nereikės tiek daug dirbti ir galėsite daugiau laiko skirti sau, šeimai, sportui ar draugams.

Ankstesnis straipsnisKurios priemonės realiai padeda kovoti su nutukimu, o kurios – tik laiko ir energijos švaistymas?
Kitas straipsnisKaip išlikti sveikiems ir žvaliems kelionėje ant ratų