Pilatesas

0

Ši sporto metodą sugalvojo  Džozefas Pilatesas (Joseph Pilates). Jis gimė 1880 metais ir nuo pat ankstyvosios vaikystės buvo ligotas. Džo sukūrė savo treniruočių planą, kurio dėka iki 14 metų pasiekė idealų kūno sudėjimą.

Jis sukūrė tam tikrą metodiką, pagal kurią treniravosi Pirmojo pasaulinio karo ligoninės nariai. Jos dėka, o taip pat ir elastinių tvarsčių pagalba, kurie buvo tvirtinami prie lovų, gulintys ligoniai greitai pakildavo ant kojų.

Kai Džo Pilatesas emigravo į Ameriką, jo metodika buvo naudojama Niu Jorko (New York) šokėjų klubuose. O po jo mirties šią gimnastikos rūšį perėmė reabilitacijos centrai, kurie gydė pacientus po traumų ir operacijų.

Kitas pilateso pavadinimas – švelnusis fitnesas. O jo įkūrėjas pavadino jį kontrologija, mat jis tvirtino, jog smegenų darbo dėka galima valdyti raumenis.

Pirmą kartą pamačius pilateso užsiėmimus, galima pamanyti, jog tai joga. Nieko keisto. Juk šis metodas sukurtas jogos ir atsipalaidavimas, o iš aerobikos – ritmingumas ir teisinga kūno apkrova. Beje, pilateso užsiėmimų metu, dirba visi raumenys, tačiau nepatiriamos jokios traumos bei nejuntami skausmai.

Kadaise pilateso treniruotės vyko ant treniruoklio, kuris buvo panašus į ligoninės lovą. Dabar šiems tikslams naudojamas kilimėlis ir tokie daiktais kaip svareliai arba kamuoliai.

Pagrindinis dėmesys šiose treniruotėse skiriamas:

1. Kontrolė. Atlikinėjant pratimus būtina kontroliuoti jų eiliškumą, pradedant nuo paprasčiausio ir baigiant sudėtingiausiu.

2. Išsitiesti. Būtina visą laiką kontroliuoti taisyklingą stovėseną.

3. Centriškumas. Nepamirškite, jog visa energija eina iš centro, o tai yra: dubens, apatinės pilvo dalies ir nugaros raumenų.

4. Dėmesio koncetracija į raumenis, kurie dirba pratimų metu. Taip įvyksta ryšys tarp proto ir kūno.

5. Kvėpavimas. Jokiais būdais negalima jo sulaikyti.

6. Judesių tikslumas. Tai daug svarbiau nei jų kiekis.

Iš pat pradžių, šios treniruotės gali būti gana sunkios, tačiau laikui bėgant – Jums pavyks.

Pilatesas gerina stuburo būklę, stiprina nugaros bei kaklo raumenis. Taip pat jis vysto miklumą, sumažina įtampą, pagerina miego kokybę. Užsiėmimai, be jokios abejonės, turi teigiamą poveikį figūrai.

Ankstesnis straipsnisDieta, ka daryti kai norisi valgyti?
Kitas straipsnisTreniruočių splitai 1