Dieta pagal kraujo grupę: A kraujo grupė

0
67

A kraujo grupės atstovai, žemdirbių palikuonys, daugeliu atžvilgių yra tikra priešingybė tiems, kurių kraujo grupė 0. Jų virškinimo sistema jautri, imuninė sistema lengvai pažeidžiama, o skrandžio sulčių rūgštingumas mažas. Todėl jiems rekomenduojama visiškai kitokia mitybos programa. A kraujo grupės atstovams sveikiausia valgyti vegetarišką maistą. Mėsos produktai, atvirkščiai, jų organizme kaupiasi kaip riebalai. Jie mažina energijos atsargas, didina tingumą.

Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai

Daugeliui A kraujo grupės žmonių veikiausiai bus labai sunku iš karto visiškai atsisakyti mėsos ir pradėti maitintis vegetariškai. Čia pagelbės į valgiaraštį įtraukta vištiena ir kalakutiena – tai yra neutralūs produktai. Vegetariškai maitinantis, A kraujo grupės atstovų organizmas vertingų baltymų savo organams atkurti gaus iš daugelio rekomenduojamų žuvų rūšių. Vis dėlto dešra bei kumpis liks uždraustas vaisius. Taigi A kraujo grupės asmenys neturėtų būti griežti vegetarai. Tai daugiau vegetariškai besimaitinantys žmonės, labai ribojantys mėsos kiekį. A grupė javų produktus šiaip jau virškina gerai, tačiau kviečiais piktnaudžiauti nereikėtų.Pieno produktų, išskyrus rūgščius (pavyzdžiui, jogurtą bei kefyrą), A kraujo grupės atstovai netoleruoja. Geru pakaitalu galėtų tapti sojų pienas bei tofu (sojų varškė). Kad gautų pakankamai kalcio, jie turėtų rinktis daržoves, kuriose gausu šio elemento, pavyzdžiui, brokolius. Šie asmenys retkarčiais (sakykime, sekmadienio pusryčiams) be baimės gali pasigardžiuoti ir vištos kiaušiniu: vištų kiaušinių baltymus žmogaus organizmas kuo puikiausiai paverčia savais.

Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai

A kraujo grupės atstovams niekada nebus per daug daržovių – tai jų mitybos pagrindas. Tačiau kai kurių rūšių daržovės gali sukelti bėdų, tarp jų — pomidorai, kuriuose yra lyg klijai veikiančių lėktinų, bei apetitą žadinančios spalvingos paprikos
(šios daržovės dirgina skrandį). Česnakai ir svogūnai šiaip jau labai tinka visiems žmonėms. Vis dėlto A kraujo grupės
atstovai jų turėtų valgyti itin daug, nes česnakai bei svogūnai stiprina jų silpną imuninę sistemą. Daugelis tropinių vaisių šiam sėsliam žemdirbiui netinka. Tėra viena maloni išimtis – ananasai. Kiti vaisiai, kuriuose gausu kalio, pavyzdžiui, abrikosai bei figos, gali kompensuoti šio elemento stoką atsisakius bananų. Kaip ir visų kraujo grupių, taip ir A grupės, atstovams vaisių sultis visuomet derėtų skiesti vandeniu. Cukrų šie asmenys turėtų vartoti tik homeopatinėmis, t. y. labai mažomis, dozėmis, o acto – visai atsisakyti. Užtat jie ne tik gali, bet ir turi gerti pupelių kavą bei nedaug angliarūgštės turintį mineralinį vandenį.

A kraujo grupei rekomenduojami maisto produktai

MėsaAliejus, riešutai bei sėklos
Nerekomenduojama vištiena ir kalakutienaAlyvų aliejus
Žuvys bei jūros gėrybėsMoliūgų sėklos
Amerikiniai jūrų velniaiSėmenų aliejus
EšeriaiŽemės riešutai
KarpiaiŽemės riešutų sviestas
Lašišos (ne rūkytos)Javai bei duonos gaminiai
MenkėsBurnočiai
Rifų ešeriaiDaigintų kviečių duona
SardinėsRyžių miltai
SkumbrėsRuginiai miltai
ŠlakiaiSojų duona
Upiniai ešeriaiAnkštinės daržovės
Vaivorykštiniai upėtakiaiJaponinės vignos
Pienas bei pieno produktaiLęšiai
Nerekomenduojami sojų produktaiSojų pupelės
Prieskoninės žolės, prieskoniai bei pagardaiŽaliosios, kalnų, raudonosios ir margosios pupelės
ČesnakaiDaržovės
ImbierasGriežčiai
MelasaKaliaropės
Miežių salyklasKiaulpienės
Miso (sojų produktas)Krienai
Sojų padažasLapiniai kopūstai
Gėrimai bei žolelių arbatosMangoldai
AlavijaiMoliūgai
Didžiosios varnalėšosMorkos
ErškėtuogėsPastarnokai
EžiuolėPorai
GudobelėsRomaniškos salotos
ImbierasSvogūnai
JonažolėsŠpinatai
MargainiaiTopinambai
OžragėsValgomasis hibiskas
Pupelių kavaVaisiai bei sultys
RamunėlėsAbrikosai
Raudonasis vynasAbrikosų sultys
Raudonosios guobosAnanasai
ValerijonaiAnanasų sultys
VanduoBruknės
Žalioji arbataCitrinos
ŽenšenisFigos
Gervuogės
Greipfrutai
Mėlynės
Ankstesnis straipsnisKalanetikos pratimai kojoms
Kitas straipsnisDieta pagal kraujo grupę: 0 kraujo grupė