Ar įmanoma vegetarui užsiauginti raumenų?

0

Užsiauginti didelius raumenis vegetarams įmanoma, tačiau kaip bebūtų visi supranta, kad tai yra kur  kas sunkiau pasiekiama nei tiems, kurie nevengia valgyti mėsos produktų. Nuolatos girdima nuomonė, jog nevalgant gyvulinės kilmės produktų, net neverta tikėtis įspūdingų kūno apimčių turi didelį pagrindą,nes organizmas gauna mažiau gyvulinės kilmės baltymų, kurie labai svarbūs raumens ląstelių augimui, tačiau vis dėl to egzistuoja keletas paslapčių, padedančių „užaugti“ net ir vegetarams.

Norite būti didesnis? Tuomet valgykite daug

Auginant didesnius raumenis labai svarbu per dieną gauti tam tikrą kiekį  kalorijų. Tai reiškia mažiausiai 500 papildomų kalorijų prie įprastos dienos normos. Jeigu esate lieknas ir svoris Jums auga sunkiai, tuomet pasiruoškite papildomoms 1000-1500 kalorijų. Tai labai didelis maisto kiekis, tuo labiau, kai valgote tik augalinės kilmės produktus, yapč žinant, kad vyrui per diena reikia apie 3000 kalorijų, vadinasi reikės suvalgyti trečdaliu daugiau nei įprastai.

Problema ta, jog vegetariška mityba pasižymi mažais kalorijų kiekiais, todėl dienos normai „surinkti“ teks kaip reikiant pasidarbuoti šakute. Ir jei mes sakome „valgykite pupeles“, tai nereiškia vienos skardinės pupelių. Tai reiškia mažiausiai pusę kilogramo pupelių. Vienu prisėdimu. Pajėgsite?

Ekstremalūs patiekalų dydžiai ypač reikalingi tuomet, jei esate veganas, t.y. nevalgote ne tik mėsos, bet ir pieno produktų bei kiaušinių. Tuomet pasidaro sunku ne tik gauti reikiamą kiekį kalorijų, bet ir organizmui reikalingų baltymų (priminsime, jog augaluose esantys baltymai stokoja kelių svarbiausių amino rūgščių, kurios tiesiog būtinos raumenims augti). Be to, atsiranda vitaminų ir mineralų trūkumas, kurį taipogi teks kompensuoti didesnėmis maisto porcijomis.

vegetaras_sportininkasKur gauti baltymų?

Turėsite nuspręsti – vegetaras Jūs ar veganas. Jeigu mitybos planuose paliksite pieno produktus ir kiaušinius, tuomet užduotis užsiauginti raumenis taps lengvesne – galėsite kalorijų ir baltymų poreikį malšinti kiaušiniais, išrūgų ir kazeino baltymų papildais, liesa varške ir sūriu, jogurtu, pienu.

Jei kalbame apie maistą, nenugalimi šioje vietoje yra riešutai, įvairios pupelės ir lęšiai. Žinoma, kalbant apie kiekvieną jų atskirai, jie nepasižymi pilnu spektru amino rūgščių, todėl būtina nuolatos varijuoti ir valgyti visus šiuos produktus, o ne dėl viltis tik į vieną.

Svarbus aspektas – vegetarai labai dažnai suvartoja didesnį nei būtina angliavandenių kiekį, kadangi valgo daug vaisių ir daržovių. Todėl bandykite atsisakyti bulvių ir mažinti duonos gaminių vartojimą, keisdami šiuos produktus baltyminiu maistu. Priešingu atveju raumenų augimas greitai pavirs riebalų kaupimu. O to mes nenorėtume.

Ankstesnis straipsnisLaimos Vaikulės arba 9 dienų dieta
Kitas straipsnisŠtangos spaudimas už galvos (Prancūziškas spaudimas)