Uždrausta platinti nesaugius maisto papildus

0

Uždrausta platinti nesaugius maisto papildus iš JAV ,,Gaspari nutrition Anavite“ ir „Controlled Labs Orange Triad“, kurių sudėtyje nustatyta neleistinų mineralinių medžiagų.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo skundą, atliko patikrinimą įmonėje „Osvira“ ir nustatė, kad maisto papildo „Controlled Labs Orange Triad“ sudėtyje nurodytos neleistinos medžiagos – vanadžio citratas, magnio chelatas, seleno chelatas, vario chelatas, mangano chelatas, chromo chelatas, molibdeno chelatas ir boro citratas.

Maisto papildo „Gaspari nutrition Anavite” sudėtyje rasta neleistinų medžiagų: kalcio kalio fosfato citrato, magnio aspartato, cinko gliukonato chelato, vario gliukonato chelato, magnio gliukonato chelato, chromo nikotinato gliukonato chelato ir molibdeno gliukonato chelato.

„Vitaminų ir mineralinių medžiagų naudojimą maisto papildų gamyboje griežtai reglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai. Europos Komisijos reglamente pateiktas sąrašas vitaminų ir mineralinių medžiagų bei jų formų, kuriuos galima dėti į maisto papildus. Į šį reglamentą nėra įtraukta nei viena iš aukščiau minėtų mineralinių medžiagų. Tai reiškia, kad nėra moksliškai įvertintas šių medžiagų sauga ir leistinos koncentracijos”, – sakė Lina Misiūnaitė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė.

Vartotojai, įsigiję šių nesaugių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Ankstesnis straipsnisSporto klubas – Fitclub
Kitas straipsnisKaip pagreitinti riebalų sudeginimą?