Patarimai didesniems rankų raumenims

0

Kartais atrodo, kad sportuojate tiek daug, o rankos atrodo kūdos, apsirengiate vasariniais polo marškinėliais, o tarp rankos ir marškinėlių rankovės dar toks tarpas, kad galima būtų dvi rankas  į talpinti. Mes jums padėsime surasti jūsų klaidas spurtuojant.

  1. Keliate per daug svorio

Dažniausia sportininkų klaida, tai kad mažiau patyrę sportininkai dažnai kelia per didelį svorį. Paprastai didelis svoris yra tikrai geras dalykas geras. Tačiau tik ne tada kai kalbama apie rankų apimtis. Dirbdami su dideliais svoriais greičiau sužalosite savo alkūnės sąnarius, nei užsiauginsite raumenis. Kur kas efektyvesnis būdas didinti tricepsą ir bicepsą – tai didelis pakartojimų skaičius su mažu svoriu. Svarbu justi deginimo pojūtį raumenyse, o ne sąnariuose.

Ir neverta stengtis sporto salėje kitiems kažką rodyti ir į rankas pasiimti didžiausią įmanomą svorį. Juk sportuojate ne dėl kitų, o dėl savęs!

  1. Neišlaikote nuolatinės raumenų įtampos

Jei norite kaip reikiant „užpumpuoti“ rankas, pamirškite apie pailsėjimus viduryje pratimo, kai svoris yra vienoje iš galutinių pozicijų. Raumens augimui reikalinga nuolatinė apkrova, todėl jei negalite be pailsėjimų – mažinkite svorį arba pakartojimų skaičių.

  1. Neįjungiate visų įmanomų raumenų

Įsivaizduokite, jog darote paprastą rankų lenkimą su svarmeniu, taip treniruodami bicepsą. O ką darysite svorį leisdami žemyn? Dauguma palieka tą darbą gravitacijai, tačiau tai klaida – įtempdami tricepsą ir svorį nuleisdami lėtai, gausite dvigubai naudos.

Tas pats galioja ir treniruojant tricepsą – daugumoje pratimų darant grįžtamąjį judesį į darbą įmanoma „įjungti“ ir bicepsą, todėl būtų klaida tuo nepasinaudoti!

Ankstesnis straipsnisJogos pratimai – pozos (I dalis)
Kitas straipsnisLiekninamoji joga