Jogos pratimai pradedantiesiems

0

Žodis Joga, Sanskrito kalba (senovės Indijos, ten, kur gimė Joga, kalba) reiškia “susijungimą”. Kitaip tariant, sąjungą tarp proto, kūno ir dvasios.

Dauguma žmonių mano, kad joga, tai tik tampymosi pratimai. Tačiau Joga, iš tikrųjų yra kūno pusiausvyros kūrimas, ugdant jėgą ir lankstumą kartu. To siekiama pozų pagalba, kiekviena iš jų turi specifinę fizinę naudą. Pozos gali būti atliekamos greitai, sukeliant karštį kūne  arba lėtai, didinant ištvermę ir puikų pozos išlyginimą.

Jogos Praktikavimas

Jogos mokytojai dažnai jums pasiūlys “praktikuotis”, tai reiškia jūsų individualią Jogos patirtį, kuri auga su laiku. Puikus dalykas apie Jogą yra tai, kad jos praktikavimas nuolat plėtojasi ir keičiasi, todėl niekada nenusibosta. Keičiasi ne pačios pozos, o jūsų sąntykis su jomis. Kiekvienas gali pradėti užsiimti Joga, net jei nesijaučia esąs lankstus ar stiprus. Kuo ilgiau užsiimsite Joga, tuo labiau šie įgūdžiai tobulės. Vienas sunkiausių, tačiau labiausiai išlaisvinantis dalykas Jogoje yra ego “paleidimas” ir pripažinimas, jog niekas nėra geresnis už kažką kitą. Kiekvienas žmogus tiesiog daro tai, ką sugeba geriausiai.

Ankstesnis straipsnisSporto klubas Impuls (Šiauliai)
Kitas straipsnisSporto klubas – ELADA