Ką valgyti prieš treniruotę, jos metu ir po jos

0

Angliavandenių atsargos glikogeno pavidale jūsų kepenyse ir raumenyse yra pagrindinis energijos šaltinis pratybų metu. Jei jūs treniruotę pradedate esant nepakankamoms angliavandenių atsargoms pratybos jums atrodys sunkesnės, jūs greičiau pavargsite ir jūsų rodikliai bus blogesni. Todėl yra labai svarbu kiekvieną treniruotę pradėti pilnai apsirūpinus glikogeno atsargomis. Gerai yra valandą prieš treniruotę užkąsti angliavandenių užkandžių ar išgerti angliavandenių gėrimų, ypač, jei jūsų laukia ilgas, sunkus darbas. Jei startas yra anksti ryte, sportininkai geriau renkasi angliavandenių gėrimą, nei kietą maistą. Neutralaus skonio gėrimai yra ideali energetinė bazė daugeliui įvairiausių angliavandenių gėrimų.

Užkandžiai tinkami prieš treniruotę, kurie lengvai ir greitai suvirškinami:

2-3 bananai;
sumuštinis su džemu ar medumi;
nedidelis indelis košės su liesu pienu;
100 g. razinų;
kieti biskvitai, džiuvėsiai;
avižiniai, ryžių sausainiai ar pyragėliai, figų batonėliai, vaisių pyragėliai;
angliavandenių gėrimas (pavyzdžiui, Maxim Energy Mix)

Treniruotės metu svarbu reguliariais intervalais naudoti skysčius (Maxim Energy Drink), kad išvengtumėte dehidracijos. Jei jūs nesate įpratęs gerti skysčius treniruotėse, pertraukėlių metu, pradėkite nuo nedidelių gurkšnelių, kol įprasite. Angliavandenių gėrimo vartojimas yra svarbus treniruotėse, kurios tęsiasi ilgiau nei vieną valandą, nes palaiko energijos lygį, atitolina pervargimą, o taip pat atstato prarastus skysčius.

Po pratybų atsistatymo procesas turi prasidėti kiek galima anksčiau, kad kitai treniruotei glikogeno atsargos būtų laiku atstatytos. Glikogenas žymiai greičiau perdirbamas per pirmas dvi valandas po pratybų, todėl, kai tik galite užkaskite gausiu angliavandeniais maistu (Maxim Recovery Bar) ar išgerkite gėrimo (Maxim Recovery Drink). Po pratybų, dviejų valandų laikotarpyje, pavalgykite gerai subalansuoto maisto. Tai darykite ir vėliau reguliariais laiko tarpais. Be to skysčių praradimas prakaituojant turi būti atstatytas nedelsiant, tuoj po pratybų (Maxim Energy Drink). Sverdamiesi prieš ir po pratybų jūs pamatysite, kiek skysčių jums reikia atstatyti. Kad užtikrintumėte tinkamą skysčių atstatymą, kiekvienam prarastam kūno svorio kilogramui jūs turite išgerti vieną litrą skysčio (Maxim Energy Drink). Kruopščiai stebėdami savo mitybos įpročius ir palaikydami subalansuotą mitybą, kurioje daug angliavandenių, efektyviai atstatysite glikogeno atsargas tarp treniruočių, o tai leis jums treniruotis ilgiau, intensyviau ir kiekvienoje treniruotėje pasiekti maksimalios naudos.

Ankstesnis straipsnisPapildai raumenų masei
Kitas straipsnisKvėpavimas sportuojant