Kaip nepriaugti svorio po sėkmingos dietos

0

Kiekvienas žmogus žino, kad jeigu tikrai labai nori, turi motyvaciją, tuomet su savo viršsvoriu yra pakankamai nesunku susitvarkyti, organizmui tinkamai padedant ir įdedant  pastangų, numesti papildomus kilogramus galime kiekvienas, tačiau ką daryti, jog visą gyvenimą trukdę kilogramai negrįžtų vos tik pradingę? Būtent čia dauguma žmonių ir paslysta. Vos tik numeta svorį, po itin trumpo laiko jie sugrįžta, o dažnai dar net dvigubai didesni, nei buvo prieš tai. Kokių klaidų nereikia daryti, jog svoris liktų toks, kokio ir norime?

Taisyklė nr. 1  Pastovi kontrolė. Jūs turite nuolat save kontroliuoti, ką ir kiek valgote, nes juk naivoka tikėtis, kad numetus svorio ir vėl pradėjus misti vien tortais užsigeriant coca cola, svoris nekis.

Taisyklė nr. 2 Iškrovos dienos kartą per savaitę. Labai efektyvus ir daugelio pamėgtas būdas pastoviam kūno svoriui palaikyti, bendram organizmo tonusui pagerinti. Pasirinkite tokią savaitės dieną, kuomet tikrai niekur neisite į svečius, nereikės aktyvaus fizinio darbo. Ir paprasčiausiai apsiribokite suvalgomo maisto kiekį, geriausia rinktis vaisius. Pvz. visą dieną valgomi tik obuoliai iki 1 kg. Aišku galimos ir įvairios variacijos, itin tinkami iškrovos dienoms yra ananasai, greipfrutai, arbūzai. Galite valgyti juos vienus arba sumaišyti ir spaustis jų sultis. Svarbiausia per iškrovos dieną gerti daug vandens ir vakare nepamirškite mėgstamos , šiltos žolelių arbatos.

Taisyklė nr. 3 Kiekvieną dieną išgerti atitinkamą kiekį vandens, geriausia nuo 1,5 l iki 3 l. Jei intensyviai sportuojate, tuomet net dar daugiau. Niekuomet negerkite tuoj po valgio, vandenį po valgio geriausia gerti po valandos.

Taisyklė  nr. 4 Fizinis aktyvumas. Šiais laikais dauguma žmonių sustabarėję ir tingi, nemoka net minimaliai pajudėti. Juk nebūtina eiti į sporto sales, puikiausiai pakanka kelių pratimų namie, nusipirkite šokdynę ir kiekvieną dieną ja šokinėkite po 200 šuoliukų, tai nėra sunku, tereikia prisiruošti. Stenkitės kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, nevažiuokite liftu, pamankštinkite save lipdami laiptais.

Taisyklė nr. 5 Saldumynų valgymas pirmoje dienos pusėje. Kad ir kiek kalbama, jog saldumynai kenkia ne tik svoriui, bet ir apskritai sveikatai, žmonės jų nesugeba atsikratyti, tad svarbiausia taisyklė smaližiams- saldėsius valgyti pirmoje dienos pusėje, tuomet iki vakaro tos gautos kalorijos yra sudeginamos.

Ankstesnis straipsnisKą reiktų žinoti renkantis proteiną ?
Kitas straipsnisDieta pagal kraujo grupę: AB kraujo grupė