Kaip teisingai Bėgioti

1

Mokslininkai jau senai patvirtino, kad sveikatai naudingiausia yra treniruotis gryname ore, o ne tvankiose, prastai vėdinamose sporto salėse. Jeigu šaltuoju metų laiku turime nedidelį pasirinkimą, tai atėjus pavasariui viskas keičiasi. Visgi jėgos ugdymo treniruotes geriau atlikti patalpose, o gerai kardio treniruotei tinkamiausia vieta yra lauke.
Taigi, pradėsime nuo bėgiojimo. Efektyvesnės priemonės numesti nereikalingiems papildomiems kilogramams dar niekas nesugalvojo. Nebūtina bėgti kol akyse pažaliuos, nes, galų gale, juk nesiruošiate dalyvauti sprinto lenktynėse, o stengiatės pagerinti kūno fizinę formą. Žmonėms, kurių kūno masė ženkliai viršija normą, galime rekomenduoti ėjimą arba labai lėtą krosą,tam kad labai nepakrauti kelių.

Bėgiojimas apskritai padeda ne tik mesti svorį, bet jis taip pat treniruoja širdį, padeda atsikratyti streso, žmonės tampa labiau pasitikintys savimi. Kita vertus, tam, kad sau nepakenktumėte, prieš pradedant bėgioti, reiktų atsižvelgti į:

1. Pradėdami bėgioti, suplanuokite treniruotę pagal laiką, o ne pagal distancijas. Visuotinė ir pagrindinė naujokų klaida- nubėgti 5 kilometrus iš karto, kad ir kas atsitiktų. Paprastai po tokio bėgimo, noras treniruotis pradingsta. Kaip užsitikrinti treniruočių tęstinumą?
2. Tęsiame treniruotes. Pasirinkite tokį bėgimo tempą, kuriuo bėgant būtų pakankamai lengva kalbėtis. Kai tik pajusite, kad „pritrūkstate kvapo“, baikite treniruotę. Taigi, taisyklė yra tokia- klausykite savo kūno. Puiku, jei jūs ketinate bėgioti valandą per dieną, bet ar jūsų kūnas „mano“ taip pat?
3. Pasirinkite tinkamą avalynę. Labai svarbu bėgiojant išvengti diskomforto ir iš to sekančio skausmo pėdose. Visų pirma- netaupykite, nes geri sportbačiai tarnaus jums ilgai, ir jų kaina tikrai atsipirks. Visų antra- sportbačiai turi būti pakankamai laisvi, todėl pirkite tokius modelius, kurie nespaustų pirštų.
4. Bėgiodami neįtempkite žandikaulių ir nekelkite pečių link ausų, nespauskite delnų į kumščius. Atsipalaiduokite ir pajuskite malonumą. Dėl to skirkite sau įvykdomas užduotis.
5. Pasirinkite tokį laiką, kuriuo jums būtų patogu bėgioti. Kai kurie tampa žvalesni, pabėgioję ryte, kitiems geriau bėgioti vakare arba dienos metu. Neuždarykite savęs į stereotipinius rėmus.
6. Visada būtinai darykite apšilimą. Išvengsite traumų ir bėgti bus lengviau.
7. Nepamirškite gerti skysčių. Bėgiojant organizmas pašalina daug skysčių, todėl reikia juos atstatyti.
8. Jūsų kredo- „visada“. Turbūt beveik visi turi savo kredo darbe arba asmeniniame gyvenime, o kaip sporte? Vienas vokiečių treneris yra pasakęs- „Bėgiok lėtai, bėgiok kiekvieną dieną, gerk saikingai ir nevalgyk kaip kiaulė.“
9. Susikurkite sau tikslą. Dėl ko jūs ruošiatės pradėti bėgioti? Norite numesti svorio arba pagerinti savijautą, pradėti labiau savimi pasitikėti arba tiesiog nubėgti 5 kilometrus. Tikslas reikalingas jūsų stimuliavimui, kad įsivaizduotumėte galutinį rezultatą. Tada treniruotis bus lengviau.
10. Nesistenkite atitikti kokių nors reikalavimų ar pavyzdžių. Kiekvienas žmogus yra unikalus ir treniruotės kiekvienam žmogui turi būti savitos. Taigi, turime išvadą: tempas. Tęstinumas, kryptis, būdas ir laikas- visa tai turite pasirinkti jūs. Neverta orientuotis į kitus.
11. Pastoviai keiskite bėgimo greitį. Pasirinkite optimalų bėgimo greitį, ir kaskart periodiškai jį keiskite.
12. Įneškite daugiau įvairovės. Manote, kad bėgiojimas yra vienodas ir monotoniškas? Visai ne. Bėgioti galima: keliant aukštai kelius, bandant kulnais pasiekti sėdmenis arba kryžiuojant kojas. Žodžiu, svarbiausia bėgiojant jausti malonumą, o keisdami bėgiojimo būdą, jūs padidinsite treniruotės efektyvumą bei mankštinsite skirtingas raumenų grupes. Kai sustiprėsite, galėsite bėgiodami pradėti naudoti svorius.

Kaip ir bet kur kitur, fitnese svarbiausia pradėti, ir palaipsniui jis taps jūsų gyvenimo dalimi ir ištreniruos ne tik kūną, bet ir valią.

Ankstesnis straipsnisKokią valtį pasirinkti žvejybai upėse?
Kitas straipsnisTreniruočių programa merginoms ( 2 dienos)

1 KOMENTARAS

Komentarai nepriimami.