Pratimai pilvo presui

0

Daug žmonių ir netgi sportininkų, kurie turi antsvorį, dažniausiai susiduria su didžiausiomis problemomis pilvo srityje. Kitiems, norintiems atrodyti seksualiau, ryškus pilvo presas yra vienas svarbiausių elementų tobulom kūno formom, tačiau neapsigaukite labai plonas žmogus su ryškiu pilvo presu, tas pats kas stora moteris su labai didele krūtine.

Neretas žmogus, nusprendęs išryškinti pilvą ieško informacijos internete , kokie gi pratimai tinka šiai užgaidai įgyvendinti. Nors internetas ir kupinas informacijos – įvairiose puslapiuose pateikiami įvairūs pratimai, o forumai „lūžta“ nuo standartinių ir nestandartinių pratimų, deja, retai pratimai būna susisteminti ir pateikti patogiai vienoje vietoje. Todėl, tam, kad ištaisyti šią spragą ir yra skirtas šis įrašas. Tačiau iškart reikia skaitytojus perspėti – tai tik tam tikras pratimų sąrašas, o ne stebuklinga pilvo tobulinimo enciklopediją.

Svarbiausia Jūs turite suprasti, kad jei turite antsvorio problemų – jūsų kryptis yra ne atskiri pratimai pilvo presui, o bendras svorio mėtimas t.y. sureguliuojama mityba ir treniruotės, kurių pagrindas – kardio treniruotės. Jei norite apmažinti pilvo sritį – jūs turite derinti kardio treniruotes su pilvo preso treniruotėmis, bei sveika mityba, kas yra svorio metimo pagrindas. Vien pilvo preso treniravimas – nieko neduos , kad vien darydami atsilenkimus sudegintumėte riebalus, jums reikės padaryti ne vieną tūkstantį atsilenkimų, o tai ne tik, kad nuobodu – tačiau ir labai neefektyvu. Taigi, turite suprasti, kad pratimai pilvo presui niekuomet negali būti jūsų treniruočių ašimi (na nebent jūs jau turite ryškų pilvo presą ir siekiate jį išlaikyti). Net pratimų atlikimo greitis turi didelės įtakos tam, kaip atrodys jūsų pilvas (bet apie tai – vėlesniuose įrašuose)

Tačiau, tai nereiškia, kad pilvo preso jūs neturėtumėt treniruoti. Turėtumėte. Ir dar kaip. Kiekvienos treniruočių programos dienos vienas iš būtinų elementų – treniruotės pilvo presui, tik tuomet jūs galit pretenduoti į proporcingą, o gal net ir tobulą kūno formą.

Turite atsiminti, kad pilvas (taip vadinamas pilvo presas) yra sudarytas net iš keturių porų raumenų, kurias, iš esmės, reikia treniruoti kiekvieną atskirai. Yra begalė pratimų pilvo raumenims ir kiekvienas jų labiausiai treniruoja tik vieną raumenų porą. Maža to, net vieno pratimo skirtinga atlikimo technika gali treniruot visiškai skirtingus pilvo raumenis.

O dabar sąrašas, kurie pratimai (pratimų kompleksai, sportas) treniruoja pilvo raumenis efektyviausiai.

Bendras sportas: krepšinis, tinklinis,  plaukimas, tenisas.

Pilvo preso raumenys skirstomi į:

Viršutiniai raumenys: atsilenkimai (ne pilni rankas laikant už galvos, ant krutinės, ištiesus ant žemės/ant suoliuko nedideliu kampu ), korpuso sukimas, pasvyrimai su svarmenimis,

Vidurinieji pilvo preso raumenys (dvi raumenų poros): kojų kėlimas sulenkus treniruoklyje, troso traukimas (atsisėdus, atsiklaupus (būkite atsargus – pratimas pavojingas nugarai, būtina atlikti taisyklingai), pilni atsilenkimai gulint ant žemės/vidutinio statumo suoliuko, sulenktų kojų kėlimas gulinti, atsispaudimai (ant dilbių), lenkimasis su svarmenimis, pritūpimai ant kamuolio, lenkimasis į šonus/priekį, lanko sukimas.

Apatiniai pilvo preso raumenys: Kojų kėlimas (gulint ant nugaros, treniruoklyje), „dviratis“ (čia ne tas standartinis „dviratis“, o kai darant atsilenkimą bandoma paliesti kelią), „žirklės“ (pakėlus kojas, jos laikomos ir kryžiuojamos), atsilenkimai ant suoliuko pastatyto stačiu kampu (specialus treniruočių suoliukas)


Ankstesnis straipsnisKaunas turės didžiausia sporto klubą šalyje
Kitas straipsnisROYAL ATHLETIC CLUB