Vyriškos galios tema įdomi moterims ne mažiau, o gal net ir kažkiek daugiau nei vyrams. Juk tiek daug kalbų apie įspūdingus raumenis ir mažą pimpį…
Beje, iš karto tikslinu – nereikėtų taip tiesiogiai susieti, kad vyro potencija priklauso nuo penio dydžio. Mažas jis atrodo dėl paprastos priežasties – kūno proporcijų. Gerai pasportavęs vyras atrodo kaip raumenų kalnas, o jo pasididžiavimas juk nedidėja sulig kiekvienu štangos pakėlimu. Taigi todėl kultūristus moterims dailu apžiūrėti, bet jų kelnaičių turinys akies netraukia (beje, kai kurių mano draugių netraukia ir tie pernelyg pripumpuoti vyrų raumenys – atrodo nesveikai. Kaip vyrams nepatinka kultūristės, o labiau jie nužiūrinėja fitneso gerbėjas, taip ir mus, moteris, ne itin žavi beplaukiai milžinai halkai).
Bet – prie esmės. Iš vienos pusės, sportavimas treniruoklių salėje suteikia vyriškam kūnui estetinio reljefiškumo. Tačiau iš kitos pusės, kalbama, kad kultūrizmas neigiamai veikia vyrišką potenciją ir netgi gali vyrą paversti visišku impotentu.
Taigi – kur čia pramanai, o kur teisybė? Ar verta damoms laikytis atokiau nuo raumeningų vaikinų? Ar tikrai jie – visagaliai scenoje, pozuodami specialiomis priemonėmis įtrintą kūną, o lovoje – nesugebantys pratęsti giminės?
Egzistuoja natūralaus kultūrizmo sąvoka, kuri reiškia, kad sportuodamas treniruoklių salėje vyras nevartoja anabolinių steroidų. Šiuo atveju kultūrizmo poveikis potencijai iš esmės yra tik teigiamas. Kaip ir kiekviena kita aktyvi sporto rūšis, darbas su svarmenimis organizmui turi sveiką poveikį ir padidina testosterono (hormono, kuris, kaip žinome, yra vyriškų sugebėjimų indikatorius) sekreciją. Šia prasme veiksmingiausi pratimai yra pritūpimai su štanga ant pečių. Juk toks pratimas padidina kraujotaką dubens srityje.
Be to, negalima nuvertinti psichologinės kultūrizmo pusės. Juk vyras – tai pasitikintis savimi patinas. O mes puikiai žinome, kokius žygdarbius jie geba atlikti, kai jų sąmonė nėra užteršta kompleksais ir abejonėmis.
Ir vis dėlto kartais pastebimas neigiamas netgi natūralaus kultūrizmo poveikis potencijai. Taip gali nutikti, kai vyras pasirenka labai intensyvią treniruočių programą. Organizmas visas jėgas skiria treniruokliams, mobilizuodamasis kūno kūrimui, o vyriškos galios apleidžiamos… Bet paprastai po savaitės potencija susinormalizuoja. Jei taip nenutinka, būtina tarp treniruočių padaryti savaitės pertrauką.
Tačiau kartais susilpnėjusią vyro potenciją klaidingai siejame su kultūrizmu, pamiršdami, kad vyrišką galią galėjo paveikti stresas, atsiradęs dėl nepalankios situacijos namuose arba darbovietėje. O sportavimas su svarmenimis, priešingai, yra stresą mažinanti ir vidinę harmoniją atkurti padedanti priemonė. Taigi dėl silpnos erekcijos nereikėtų visos kaltės suversti štangoms.
Visai kitas reikalas, jei kalbame apie nenatūralų kultūrizmą, kai užsiėmimus su svarmenimis lydi anabolinių steroidų vartojimas. Esmė ta, kad juose yra sintetinio testosterono. Kas nutinka? Organizmas nusprendžia, kad testosterono ir taip užtenka, todėl iš pradžių sumažina, o po to ir visiškai nutraukia jo gamybą. Galiausiai testosterono sekrecija gali visiškai atrofuotis, kas yra tolygu impotencijos diagnozei.
Apskritai, teisinga mityba vyro sveikatai ir galiai yra gana svarbi. Juk sveikas maistas – tai švarios, cholesteroliu neužkimštos kraujagyslės, gebančios aktyviai aprūpinti organus, taigi – ir kirkšnies bei dubens sritį, krauju.
Taigi kaip yra dėl to raumenų dydžio ir pajėgumo lovoje? Kultūrizmas iš tiesų gali neigiamai paveikti vyrišką potenciją, tačiau tik tuo atveju, jei kalbame apie pernelyg dideles apkrovas, kurias lydi steroidų vartojimas. Kitais atvejais treniruotas vyriškas kūnas neturi kelti abejonių dėl jo savininko lytinio pajėgumo.
Vyrai gali rėkti, kad kultūrizmas neveikia lytinio gyvenimo kokybės. Bet juk geriausiai apie tai gali spręsti, manau, moterys.
Mielosios, ar teko atsidurt lovoje su raumenų kalnu? Juk jūsų istorijos, nutikimai būtų geriausias patvirtinimas, kaip yra iš tikrųjų. Rašykite, komentuokite – bus ir mums įdomu paskaityti!