Daugelis žmonių prieš pradedami sportuoti nežino, kaip pasirinkti kiek laiko jiems reikėtų praleisti sportuojant. Kiekvienam pradedančiam sportuoti ar jau besportuoti, labai svarbu pasirinkti tinkamą treniruočių režimą, nes jis padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Maža to, tinkamai pasirinktas režimas neleidžia pervargti ir greitai prarasti motyvacijos.
Treniruočių dažnumas yra skaičiuojamas kartais į savaitę. Treniruočių intensyvumą galima būtų skirstyti į tris lygmenis – a) lengvas b) vidutinis (optimalus) c) pusiau profesionalus.
Lengvajame lygmenyje žmonės sportuoja 1-2 kartus per savaitę. Programos, kurios sudarytos 1-2 dienom, arba tiesiog lankymasis sporto salėje tiek kartų per savaitę apčiuopiamų rezultatų išvaizdos (raumenų auginimo, svorio metimo) srityje greičiausiai neduos. Toks treniruočių dažnumas gali prajudinti jūsų raumenis ir pasitarnauti kaip psichologinė priemonė, bet ne daugiau. Žinoma, geriau 1-2 kartus per savaitę pasportuoti, nei to išvis nedaryti.
Dažniausiai sudaromos programos trims dienoms. Tai optimalus dienų skaičius, sudarytas tokiu principu, kad vieną dieną žmogus sportuoja, vieną ilsisi. Būna situacijų, kada sportuojantis pats pasikoreaguoja savo lankymosi laiką, tačiau rekomenduotina išlaikyti ritmą, kai po sporto vieną dieną yra ilsimasi. Priminsime, kad raumeniui pilnai atsistatyti dažnai reikia net 48 valandų. Trijų dienų treniruotės yra dažniausios, todėl programų tokiam dažnumui yra daugiausia – priklausomai nuo jūsų fizinių galimybių gali būt taikomos labai didelio intensyvumo programos, kurios kartais savo efektyvumu lenkia ir keturių ir daugiau dienų programas.
[ad 1]
Pusiau profesionaliam lygmenyje žmonės sportuoja daugiau nei 3 dienas per savaitę. Šį lygmenį pavadinau pusiau profesionaliu tik todėl, kad nebūtų painiavos dėl to, kad juo užsiimti gali tik profesionalai. Tai lygmuo skirtas tiems, kurie iš savo kūno sportu nori išspausti maksimumą. Dažniausiai tokias programas ir naudoja profesionalai, tačiau, jei jūs turite tiek laiko, daug valios ir norite pasiekti labai ženklių rezultatų, rinkitės šį lygmenį. Tačiau nepamirškite, kad dėl didelių apkrovų treniruočių efektyvumas krenta, jų intensyvumas mažėja, dėl stipraus krūvio dažnai reikia naudoti specialius papildus, o ir traumų tikimybė smarkiai padidėja.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kiek dienų sportuosite?
Pirmiausia, nesvarbu kur sportuosite namuose ar sporto klube nuspręskite, ko jūs siekiate sportuodami. Jei tai yra būdas „prajudinti kaulus“ – sportuokite 1-2 dienas, jei pasijusite geriau, sporte atrasite teigiamų dalykų – padidinti visuomet galėsite. Jeigu norite tobulinti kūno formas – 3 dienų treniruočių programa, pakankamu intensyvumu jų metu, jums bus pats tas. Na o jei nutarėte tapti kultūristu arba po kelių metų varžytis maratone – treniruokitės daugiau nei tris kartus per savaitę. Pasirinkdami treniruočių dažnumą, nepamirškite apskaičiuoti savo laiko – nes, praleistos treniruotės gali nuslopinti jūsų norą sportuoti. O rėžimas ir jo laikymasis sporte labai padeda siekti rezultatų ir neapleisti šios, teisingos veiklos.
Aš penkis kart per savaite sportuoju, darau splitus.