L-Tirozinas

0

L-Tirozinas – tai organinė amino rūgštis, kurios mūsų organizmai gali pasigaminti iš fenilalanino (fenilalaninas veikia skydliaukės bei antinksčių darbą ir baltymų apykaitą), norintiems jo gauti iš maisto patiekalų, galime pasiūlyti rinktis mėsos ar pieno produktus, nevengti jūros gėrybių.

L-Tirozinas yra svarbus neuromediatorių noradrenalino ir dopamino sintezei. Neuromediatorių veikla lemia mūsų žvalumą, teigiamas emocijas, skausmo pojūčius, padeda apnikus depresijai, kai kankina apatija, mieguistumas, jie gali padėti atsikratyti įpročio gausiai vartoti kofeiną, nes puikiai tonizuoja, be to, šios medžiagos gelbsti mažinant antsvorį, kadangi padeda slopinti apetitą. Būtina pažymėti tai, kad organizmo papildymas L-Tirozinu „iš šalies“ yra laikomas saugiu.

L-Tirozinas gali tapti savotišku gelbėjimosi ratu žmonėms, kankinamiems chroninio nuovargio sindromo, narkopelsijos, hiperaktyvumo ar ženkliaus dėmesio koncentravimo sutrikimo. Žinoma, galbūt didžiulis stebuklas ir neįvyks, galbūt problemos neišsisklaidys kaip dūmas, bet bent jau šiokio tokio palengvėjimo tikrai galima tikėtis.

L-Tirozinas vartojamas ne tik sporte, bet ir medicinoje. Kaip pavyzdį būtų galima paminėti, jog tai viena iš priemonių, galinčių pagelbėti sergantiesiems fenilketonurija. Fenilketonurija – įgimta genetinė liga, pasireiškianti tuomet, kai žmogaus organizme trūksta fenilalaniną skaidančio fermento. Ši liga sukelia fizinio vystymosi ir psichinės raidos sutrikimus. Dabar fenilketonuriją galima diagnozuoti vos tik gimusiam kūdikiui ir taikyti tinkamas mitybos ir gydymo priemones, papildyti mitybos racioną L-Tirozinu.

Rekomenduojama paros dozė yra nuo 500 mg iki 1500 mg.

Ankstesnis straipsnisVitaminų Top 10 kultūristams
Kitas straipsnisMaisto papildai sportininkams