Mitai ir tikrovė apie dietas ir svorio metimą

0

Skubame į sporto klubus. Ieškome patyrusių trenerių. Klausiame, konsultuojamės su jais. Kiekvienas turime savo tikslų – kas siekia sutvirtinti nusilpusius raumenis, kas bando sudeginti susikaupusius riebaliukus, kas nori pagerinti išvaizdą, o kas – savijautą. Mes jaučiamės laimingi, kai sporto klube sutinkame trenerį, kuris supranta, palaiko mūsų tikslus ir profesionaliai padeda jų siekti. Jis tampa tarsi dar viena mažyte, bet labai svarbia mūsų gyvenimo dalimi. Jis stengiasi mus išmokyti pažinti ir suprasti ne tik sportą, bet ir save, pajausti ir suprasti savo kūną…

Bet… visada mums gali ir turi iškilti įvairių klausimų…
Todėl siūlome perskaityti Tom Venuto, mitybos eksperto ( specializacija : kulturizmas, riebalu deginimas), sveikatingumo ir fitneso instruktoriaus Amerikos Sporto medicinos koledže, personalinio trenerio mintis…

Jei ėjai į sveiko maisto parduotuvę ir klausei informacijos apie maisto papildus … Jei pirkai paskutinę „geriausiai perkamą” dietų knygą…
Jei žiūrėjai TV ir klausei fitneso „guru ” rekomendacijų ir pasakojimų apie stebuklingą naująją dietą, treniruoklį ar maisto papildą…
Jei naršei internete ieškodamas informacijos apie mitybą ir treniruotes…
Jei nors kartą tai darei, tai yra šansų, kad nors kartą…
TAU MELAVO 
Tu šokiruotas? Nustebintas ? Pasipiktinęs? Jei taip – tu ne vienas! Sąžiningos informacijos apie mitybą ir riebalų deginimą dabar yra sunkiau rasti nei kada nors anksčiau ir beveik kiekviena yra, palyginus, klaidinanti.
Kažkas iš mūsų suplojo tiesiog tūkstančius neveiksmingoms treniruočių programoms ir papildams , kurie nepadarė nieko, išskyrus „brangų šlapalą „…
Kad sėkmingai judėti šių dienų informacijos džiunglėse be vedlio , tu turi tapti labai įžvalgiu ir matančiu bei jaučiančiu skirtumus vartotoju.
Yra trys priežastys, kodėl šiandien taip sunku rasti teisingos informacijos:
1) Pinigai. Riebalų deginimas yra milijardų dolerių per metus industrija. Dėl šių pinigų neskrupulingi vadybininkai pasakys tau viską – net ir visišką melą – tam , kad įtikintų pirkti savo prekę ir patenkinti savo finansinius interesus.
2) Per daug informacijos. Gyvename informacijos amžiuje. Problema atsiranda , kai jos tampa per daug. Fitneso ir mitybos guru pamokslauja apie savo paskutinius mokslinius atradimus per TV. Tūkstančiai mitybos programų ir pratimų knygų užpildė knygynų lentynas. O kur dar viską „apvainikuojantis „internetas. Vien “Google” paieškoje turime apie 16 400 00 puslapių su žodžiu „fitness ” ir 3 400 000 su žodžiais ” svorio metimas „.
3) Prieštaraujantys patarimai. Net industrijos profesionalai, tokie kaip registruoti dietologai, mokslininkai, tyrėjai, mokslų daktarai, sertifikuoti treneriai, pateikia nemažą kiekį prieštaravimų. Tai palieka didelę dalį žmonių sutrikdytais, iliuzijose, ar visiškai nusivylusiais. Tampa sunku kuo nors dar pasitikėti.

Todėl aš noriu ką nors padaryti. Padaryti kažką, ko dar niekas nėra bandęs daryti : tai yra pasakyti tiesą ir nieko daugiau. Pirmiausia pateiksiu 12 didžiausių riebalų deginimo netiesų.

MELAS NR . 1 – JUMS BŪTINAI REIKIA PAPILDŲ RIEBALŲ DEGINIMUI .
Treniruotės, mityba ir tinkamas požiūris – yra pagrindiniai dalykai, kurių Jums reikia, kad sudegintumėte riebalus per ilgesnį laiką. Papildai nėra būtini. Tik kai kurie pagrindiniai papildai padeda „apsidrausti” ir kai kurie gali padėti šiek tiek paspartinti patį procesą, bet ne tiek daug, kiek pateikia reklama, tam kad Jūs patikėtumėte.
Net papildai, kurie buvo nurodyti efektyviausiais, pagelbės tik maža bendro rezultato dalimi, kurį Jūs pasieksite. Tinkama treniruotė ir tinkama mityba – tai 97 % sėkmingo rezultato dalies. Taigi, jei didžioji dauguma rezultato yra dėl treniruočių ir mitybos, kodėl visi ” bėga ‘ paskui tą – 3% ” gabalėlį ” ir nesistengia išnaudoti pirmųjų 97% ? Ar reikia komentarų?
PIRMIAUSIA – susikaupkite mitybai ir treniruotėms! Tikite, ar ne, bet pažangiausi treneriai, varžybų dalyviai, profesionalūs atletai, gali turėti daugiau naudos vartodami papildus, negu pradedantieji. Aukšto lygio atletai gali labiau „pastiprinti” savo treniruotes, mitybą. Jų mitybos programos yra teisingos. Jų treniruotės yra intensyvios. Jų disciplinuotumas yra nesvyruojantis.

Jei Jūs pasiekėte aukštą lygį pažangių, metodiškų treniruočių , kokybiškos mitybos dėka, tai, kuo labiau artėjate prie genetinio potencialo, tuo lėtesnis tampa progresas. Progresas gali ir turi tęstis neapibrėžtą laiką ir kai Jūs pasiekiate aukštesnius lygius, tada galimi papildai ir kitos „mažosios detalės „, kurios padės išlaikyti pagrindinį potencialą.
Pasaulio čempionatuose galima pralošti šimtosiomis sekundės dalimis, tašku, svorio dalimi ar tik vieno teisėjo sprendimu. Tik 3% papildomų dalykų gali lemti pergalę ar pralaimėjimą.
Dabar pažiūrėkime į pradedančiuosius, vidutiniokus ar pažengusius. Jie vis dar valgo greitą ir nevisavertį maistą. Jie netgi pastoviai nesportuoja. Ir ką jie daro PIRMIAUSIA? Jūs atspėjote: jie bėga ieškoti „trumpiausio kelio” tablečių ar miltelių pavidalu. Jie apgaudinėja save ir visai nenori įdėti pastangų mokymuisi kaip geriau maitintis ir treniruotis.

” Pažangūs žmonės niekada nenori nieko lengvo, jie nori geriausio” . Brian Tracy, „Maximum Achievement”.

Nėra prasmės nerti į sudėtingą papildų pasaulį tikintis rasti lengviausią kelią. Viską reikia daryti iš eilės ir pirmiausia suderinti mitybą ir treniruotes. Kai viskas jau suderinta ir veikia, TADA galite pasitelkti „mažuosius pagalbininkus”, suteikiant privalumą saugioms, natūralioms ir etiškoms priemonėms, kurios pagelbėtų pasiekti šimtaprocentinį pajėgumą ir suteiktų konkurencingų privalumų. Gerbiamas treniruočių fiziologijos specialistas Tim Ziegenfuss sakė : ” Papildai turi būti pyragaičio glaistas”. Jei kas nors bando įtikinti Jus , kad nepasieksite savo tikslų be jų, tai būkite tikri, kad jie tik bando Jums kažką parduoti.

MELAS NR.2. VIENINTELIS KELIAS SULIESĖTI – BADAVIMAS.

Dauguma komercinių mitybos programų yra labai mažo kaloringumo. 1200, 1000, 800 kcal ar net mažiau. Ironiška, bet kuo labiau Jūs mažinate kalorijas, tuo labiau lėtėja Jūsų medžiagų apykaita. Faktiškai, labai mažo kaloringumo dietos, gali padaryti Jus riebesniais. Taip pat ir psichologiškai neįmanoma pasiekti pastovaus riebalų deginimo badaujant. Kai Jūs valgote mažai, Jūsų kūnas sunaudoja mažiau energijos. Kai Jūs valgote daugiau, kalorijų sudeginate irgi daugiau. Tai galutinis paradoksas. Labai mažo kaloringumo dietos ne tik sulėtina medžiagų apykaitą ir Jūs sudeginate mažai kalorijų, bet jos gali iššaukti ir raumens praradimą. Galu gale Jūsų metabolizmas visai sustoja. Kai tai atsitinka, svoris nebekrenta ir bet kokį kalorijų padidinimą seka staigus riebalų padidėjimas. Šis ” rikošeto efektas” yra neišvengiamas, kadangi niekas negali išsilaikyti mažo kaloringumo mitybos programos ilgą laikotarpį.

” Tokia dieta nėra efektyvi svorio kontrolei. Jūs galite laikinai numesti svorį, bet kiekviena schema galutinai priveda prie svorio padidėjimo ir praradimai tampa išaugusiais sunkumais. Blogiausia tai, kad Jūs tampate vėliau žymiai riebesniais dėl per mažo maisto kiekio. Lawrence Lamb ‘The Weighting Game „.

Rūpestingai patikrinkite kalorijų rekomendacijas prieš pradėdami laikytis kokios nors dietos. Jūs galbūt atrasite, kad 95% iš jų , reikalauja Jūsų sumažinti kalorijas iki „badavimo” lygio. Tokia mitybos programa, kurioje numatyta mažai kalorijų, iššauks svorio mažėjimą jau nuo pat pradžių, bet ji neveiks ilgai. Jūs žinote, žmogaus organizmas yra labai gudrus – jis visada stengiasi išlyginti svarbiausių būsenų
pusiausvyrą : medžiagų apykaitą, kūno temperatūrą, kraujo cukrų, hormonų lygį, rūgščių- šarmų balansą, kitas kūno sistemas ir visas jas reguliuoja, kad kūnas jaustusi saugiai ir komfortabiliai. Kai Jūs nusprendžiate prieš save imtis drastiškų veiksmų, tokių,kaip staigus svorio metimas, Jūsų metabolizmas į tai reaguoja – išlygina energijos pusiausvyrą, panašiai kaip termostatas palaiko reikiamą temperatūrą. Kai tik organizmas pajaučia „atėjusį badą „, jis greitai orientuojasi – sulėtina metabolizmą ir Jūs sudeginate
mažiau kalorijų.

Vienintelis kelias numesti riebalus ir išlaikyti tai visam laikui – LĖTAI mažinti kalorijas ir palaipsniui DIDINTI aktyvumą. Geriau yra sudeginti riebalus treniruojantis, negu „numarinti juos badu „.

MELAS NR.3. JŪS GALITE TIKĖTI VISKUO KĄ SKAITOTE SPAUDOJE.

Leidiniai turi savo pasaulėžiūrą. Jie negali spausdinti melagingos tiesos, ar ne ? Jei jau tai išspausdinta, tai turi būti tiesa? Kitaip jie turėtų problemų.
Straipsniai yra labiau įtikinantys negu įprasta reklama, todėl šiandien taip stengiamasi suteikti reklamai straipsnių formą. Dauguma žmonių patiki beveik viskuo, jei tai išspausdina gerą reputaciją turintis leidėjas. Jūs galbūt pastebėjoe, kad daug straipsnių yra apie naujausius, geriausius papildus. Tai nėra tikri straipsniai, tai nieko daugiau, kaip tik paslėpta reklama. ( Su adresu gale, kur galima jų užsisakyti…. Kaip paprasta. )
Net jei leidinys neturi tiesioginio intereso maisto papildų linijoje, Jūs negalite pilnai tikėti tuo, kad jie atskleidžia visą tiesą. Jie tiesiog nenori pažeisti sutarčių su kompanijomis, kurios išleido reklamai didelius pinigus. Vienas puslapis didelio tiražo populiariame leidinyje kainuoja daug. Ar galvojate, kad koks nors leidinys išspausdins straipsnį , sakydamas, kad ” papildai neveikia ” ir kitame puslapyje įdės tuos pačius papildus , kuriuos kritikavo? Žinoma ne. Taigi , reklamos tikslas yra labiau sukelti susidomėjimą, nesukeliant minčių: veikia tas papildas ar ne. Dėl tokių priežasčių, kartais daugiau ir išsamesnės informacijos galime gauti iš mažo ir kuklaus bukleto, negu iš puslapio dydžio straipsnių.Galvokite skaitydami! Viskam užduokite klausimus. Pasikliaukite sveiku protu. Saugokitės slaptų motyvų. Nors tai yra juodu ant balto,
dar nereiškia , kad tai – visiška tiesa. O gal tai skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa…

MELAS NR.4. MAISTĄ PAKEIČIANTYS PRODUKTAI, DIETINIAI KOKTEILIAI PADEDA SUDEGINTI RIEBALUS.

Kai kurios papildų kompanijos bando įtikinti, kad maistą pakeičiantys produktai, milteliai, kokteiliai turi „magišką ” savybę mažinti riebalus ir didinti raumenis.
Tiesa yra tik tai, kad tai yra tik mitybos papildas. Tai atradimas, kai reikia pavalgyti greitai ir gauti pakankamai kokybiškų baltymų. Didžiausias tokio maisto privalumas yra tik patogumas. Taigi, kokybiški papildai tarnauja tada, kai Jūs skubate ir neturite laiko pavalgyti, bet jie nėra geriau negu maistas. Žmogaus virškinimo sistema prisitaikiusi virškinti tikrą maistą. Maitinimasis kas trys valandos normaliu maistu žymiai padidina metabolizmą. Maisto papildai taip šio proceso nesukelia. ” Maistas yra kertinis mitybos akmuo. Jei Jūs nevalgote tinkamo maisto – liesų baltymų, krakmolingų ir skaidulinių angliavandenių – nieko nebus. Joks papildas neaprūpins Jūsų visais maisto teikiamais privalumais. Mes sukurti gaminti ir vartoti maistą – baltymus, angliavandenius, riebalus, o ne tabletes. Jei Jūs norite, kad kūnas progresuotų – teks pamiršti vien iš papildų sudarytas dietas, maisto pakaitalus ir grįžti į pradžią. Tai reiškia maistą. (John Parillo.” High Performance Bodybuilding „)”. Kai Jūs turite galimybes ir laiko, Jūs turite visada pasirinkti visavertį maistą, o ne maisto papildus.

MELAS NR.5. RIEBALŲ DEGINTOJAI SU EFEDRINU IR KOFEINU YRA LABIAUSIAI EFEKTYVŪS.

Xenadrin, Hydroxicut, Dietfuel, Stacker…Turbūt kažką girdėjote? Jei ne, turbūt gyvenate paskutinius 10 metų kur nors urve, todėl kad riebalų degintojai sukeliantys termogenezę, pagaminti su augaliniu stimuliatoriumi efedra, buvo karščiausia mada svorio metimo industrijos istorijoje. Milijonai buvo išleisti pirkti šiems produktams. Kai efedrą buvo uždrausta pardavinėti, dėl sukeliamo kraujospūdžio, jos vietą paprasčiausiai užėmė stimuliatoriai be efedros – silpnesnė šių papildų versija. Įvairių pavadinimų klestėjimas, atrodo, rūpinasi ateitimi… Bet ar tie visi termogeniniai produktai yra reikalingi? Pavyzdžiui, prisiminkite kokią reklamą, žadančią ” nerealius, kliniškai įrodytus ” rezultatus su dramatiškomis kūnų nuotraukomis, kurie, tiesiog per naktį transformavosi naudojant vieną ar kitą preparatą. Jei koks nors papildas taip stipriai degintų kūno riebalus, pasaulyje nebūtų žmonių su viršsvoriu. Bet dabar jų yra.
Šiandien žmonių, turinčių antsvorį, yra daugiau negu kada nors pasaulio istorijoje.
Netikėkite perdėta reklama! Žinoma, dar nereiškia, kad šie produktai visiškai neveiksmingi – problema daugiau yra apgaulingame marketinge ir reklamoje, negu pačiuose produktuose. Tvirtinimai yra paprasčiausiai keliantys pasipiktinimą. Riebalų degintojai veikia, bet jie nedaro stebuklų ir negali pakeisti maisto ir treniruočių. Įeinantys į sudėtį efedrinas, kofeinas yra stiprūs CNS stimuliatoriai, jie turi daug šalutinių poveikių ir kontraindikacijų. Būkite atsargūs vartodami termogeninius preparatus riebalų deginimui. Nevartokite jų visiškai, jei esate jautrūs stimuliatoriaims, turite širdies sutrikimų, aukštą kraujospūdį, inkstų ir kt. sveikatos problemų. Jei nežinote ar produktą Jums vartoti saugu, pasikonsultuokite su savo gydytoju. Pagrindiniai Jūsų rezultatai bus, jei sunkiai treniruositės ir gerai maitinsitės. Be magiškų piliulių… Kodėl taip yra, kad žmonėms taip neatrodo? Juk tai žmogaus prigimtinis dalykas. O mes visi kažkodėl norime greito virsmo…
Papildų kompanijos iš dalies yra kaltos dėl mūsų požiūrio į greitą rezultatą. Vietoje mokymo ir publikos lavinimo apie sveiką, lėtą ir palaipsnį riebalų deginimą, jie erzina ir vilioja labai sumaniomis marketingo akcijomis. Rekomendaciniai laiškai, patvirtinimai, studijos, nuotraukos yra neįtikėtinai įtikinamos, kadangi jos apeliuoja į Jūsų emocijas. ” Paimkite piliulę….eikite miegoti…atsikelsite liekni! Tai stebuklas! ”
Jei norite atsikratyti riebalų, PIRMIAUSIA pasirūpinkite mityba ir treniruočių programa. Jeigu Jūs jau maitinatės puikiai subalansuotu, atitinkamo kaloringumo maistu, Jūsų treniruotėse yra vietos kardio pratimams ir darbui su svoriais, jeigu Jūsų sveikata puiki – tada ir tik tada Jūs galite pabandyti riebalų deginimo produktą.

MELAS NR.6. ATSIKRATYTI RIEBALŲ GALIMA GREITAI IR LENGVAI.

„Greita” ir „lengva ” – santykiniai terminai. Jei žmogus valgo mažai ir nesportuoja, jis gali numesti riebalus santykinai greitai ir lengvai. Kartu neteks ir daug taip reikalingo raumens audinio. Viskas ką jis turi padaryti , tai – pakeisti mitybos ir judėjimo įpročius ir didžioji darbo dalis bus padaryta. Pastovus, ilgalaikis riebalų deginimas NIEKADA NĖRA LENGVAS. Visada tai reikalauja pastangų ir griežtos disciplinos. Kartais ieškojimas lengvesnio kelio, magiškų ginklų, gydymo būdų prieštaraujančių prigimčiai, tampa gairėmis. Riebalų deginimas pats savaime yra paprastas, bet daugumai žmonių NĖRA LENGVAS. Žodis „paprastas ” – reiškia, kad niekas netrukdo procesui. Kaip algebroje – įstatai nežinomuosius ir formulė parodo teisingą rezultatą. ” Lengvas ” – reiškia , kad kažkas gali būti padaryta su nedidelėmis pastangomis. Bet tas , kas sako Jums , kad rado lengvą kelią suliesėti – meluoja.
Siekimas turėti liesą ir raumeningą kūną reikalauja dviejų dalykų:
1. Jūs turite būti pasiruošę sunkiai dirbti
2. Jūs privalote būti kantrūs.
Daugelio žmonių problema yra ta,kad jie traukiasi tolyn nuo bet kokio sunkaus darbo.
Jie visada ieško ” short cuts ” ( ” trumpų kelių ” ). Kai tik tokie žmonės pamato, kad žadami įvairūs „greiti” , „lengvi”, „kol miegos …”, ” be treniruočių …” ir panašūs variantai, jie atidaro savo pinigines, „čiumpa ” jauką, kabliuką ir …nuliūsta…
Trumpi keliai veda į pralaimėjimą. Kelio sutrumpinimas priveda prie praradimų, prie gilios duobės ar aukštos sienos! Viskas gyvenime turi savo kainą. VISKAS! ( Paskaitykite Emersono esė apie kompensaciją ).Jei norite lieso ir raumeningo kūno, Jūs privalote būti pasiruošę mokėti už liesą ir raumeningą kūną. NEIEŠKOKITE LENGVŲ KELIŲ. Tik sumokėkite tą kainą ir kūnas bus Jūsų – visam gyvenimui, todėl kad Jūs nepriklausote nuo trumpalaikių triukų. Nepadarykite klaidos: žmonės turintys puikų kūną, ypač kultūrizmo ir fitneso sportininkai, turi dirbti labai sunkiai, labai ilgą laiką, kad būtų tokie, kokie jie yra. Dauguma geriausių natūralų kultūristų pasaulyje, pasiekia geriausią kūno formą, būdami apie 30 – 40 metų amžiaus. Jie treniravosi 10, 15 ar net 20 metų! Nepaneigiama tiesa yra tai, kad Jūs negalite kažko gauti nieko neatiduodami. Rezultatai ateina proporcingai pastangoms, kurias įdėsite. Jūs pjausite tuomet, jei pasėsite.

MELAS NR.7. KAI KURIE ŽMONĖS NEGALI ATSIKRATYTI RIEBALŲ DĖL SAVO GENETIKOS IR TURI SU TUO SUSITAIKYTI.

Tiesa: Jūsų paveldimumas, kaip žinoma, diktuos Jūsų atletiškumą, greitį, lengvumą bei metodą – kaip Jūs galite atsikratyti riebalų.Melas yra sakyti, kad kai kurie žmonės negali to padaryti, nes jų medžiagų apykaita yra labai lėta. Būkime garbingi : ne kiekvienas taps Olimpiniu čempionu, Misteriu Universe ar Miss Fitness.Tačiau Jūs niekada taip neakcentuokite genetikos. Suliesėti gali visi.Tik tai vieniems užtruks gerokai ilgiau nei kitiems. Kai kurie žmonės turi paveldėtą medžiagų apykaitą ir kūno tipą, kuriam būdingos didesnės riebalų atsargos. Šis kūno tipas vadinamas endomorfiniu. Endomorfai gali turėti lėtesnę medžiagų apykaitą, jie „jautrūs” angliavandeniams. Jie gali greitai atsikratyti riebalų kai labai mažai valgo, net kai nesitreniruoja ir gali aptukti net kai maitinasi mažai riebalų turinčiu maistu. Kai kuriems svorį reguliuoti yra lengviau ir tai atrodo neteisinga. Bet toks yra gyvenimas. Tai paprasčiausiai reiškia, kad Jūs turite sureguliuoti SAVO mitybą ir tinkamai treniruoti SAVO kūno tipą ir medžiagų apykaitą. Jūs turite treniruotis sunkiau nei kiti žmonės. Jūs turite būti labiau atkaklūs negu kiti žmonės. Jums galbūt reikia griežtesnės mitybos nei kitiems. Klausimas toks : ar Jūs pasiruošę daryti tai ko Jums reikia? Jau sunku ir pikta girdėti žmonių pasiteisinimus, kad jie negali būti liekni, nes pas juos „bloga ” genetika.( ” Įrodinėkite savo ribas – jos jūsų „. Richard Back, ” Illusions „). Nuostabu yra tai, KĄ žmogus gali pasiekti, kai jis turi aiškų tvirtą tikslą ir pasiruošęs padaryti viską , kad jį pasiektų. Reikia įrodymų? ” Dauguma žmonių eina per gyvenimą tikėdamiesi, kad jie gali kažką pakeisti. Dievas man davė vieną koją, bet aš esu laimingas ir dėkingas, nors turiu daryti daugiau nei aš galiu. Tik būdamas vaikas aš daug ko negalėjau . Dabar man skirtumo nėra – viena koja ar dvi.
Viskas priklauso nuo minčių. Mano mintys visada sako man , kad aš galiu padaryti, taigi aš tik einu ir darau… Carl Joseph „. Carl Joseph buvo… Futbolo komandos kapitonas. Jis galėjo žaisti krepšinį. Jis mėtė ietį ir diską. Bet jis buvo gimęs su viena koja… Šis genetinis trūkumas jam netrukdė sutelkti dėmesį į kitus dalykus. Jis padarė geriausia ką jis galėjo padaryti. Jam buvo daug sunkiau ir su savo menkesnėmis galimybėmis jis negalėjo pasiekti to lygio, kurį pasiekia žmonės be tokių trūkumų. Būti geresniam nei kiti nėra tikslas. Tai ką jis darė, buvo geriausia ką jis galėjo. Jis tapo čempionu savo lygmenyje. Jis ėjo ir žaidė.

MELAS NR.8. MAŽAI ARBA VISAI NETURINTI ANGLIAVANDENIŲ MITYBOS
PROGRAMA – GERIAUSIAS KELIAS RIEBALŲ DEGINIMUI
.

Dėl jokių mitybos rekomendacijų nebuvo tiek diskutuojama ir dėstomos kontraversiškos
nuomonės, kaip dėl mažą ir didelį angliavandenių kiekį turinčių mitybos programų.
Riebalai, kaip žinoma, susidaro kai vienu kartu suvalgoma daugiau kalorijų, nei organizmas gali pasisavinti ir sudeginti. Žinoma, tiesa, kad kai kurie žmonės numeta svorį kai vartoja nedaug angliavandenių. Taip pat tiesa, kad beveik kiekvienas kultūrizmo ar fitneso varžybų dalyvis naudoja mažai angliavandenių pasiruošimo veržyboms periodu.
Nežiūrint šių faktų, labai mažai angliavandenių turinti mityba nėra galutinis sprendimas
svorio mažinimui. Blogiausia, kad tokia mityba nėra sveika.Geriausia, kai ji naudojama
tik trumpą laiką, kad pasiekti specifinių tikslų ( pvz.pasiruošti varžyboms ). Net jautriems
angliavandeniams, atspariems insulinui, hipoglikemiškiems žmonėms, kurie teigiamai reaguoja į mažai angliavandenių ir daugiau baltymų/riebalų turinčią mitybą, čia yra per daug trūkumų:
1) Labai mažai angliavandenių turinčios mitybos programos labai sunku laikytis. Jei išbraukiami pagrindiniai angliavandeniai iš mitybos ilgam laikui, žmogus pasmerkia save atkryčiui. Kuo mažiau paliekama angliavandenių, tuo didesnis antsvoris grįžta vėl pradėjus juos vartoti. Dėl to 95 proc žmonių susigrąžina buvusį svorį.
2) Mažai angliavandenių turinčios mitybos programos dažnai yra nesubalansuotos.
Trūksta įvairių maistinių medžiagų. Sveikiausia dieta yra ta , kurioje subalansuoti baltymai, riebalai ir angliavandeniai ir yra pakankamai įvairaus maisto; nėra akcentuojamas vienas produktas ar produktų grupė.
3) Mažaangliavandenė mityba gali būti nesveika dėl didelio kiekio riebalų. Duona ir blynai nėra leidžiami vartoti, bet, pusryčiams, galima valgyti mėsą, dešreles, sviestą, kiaušinius su tryniais . Riebalai nebūtinai tukina. Vartojant riebalus ir baltymus iš tikro krenta svoris, bet visiškai neišmintinga yra valgyti daug sočiųjų riebalų. Taigi, kol šios dietos efektingumas dėl įvairių sveikumo atžvilgių yra diskutuotinas, dauguma žmonių bus labiau patenkinti, jei rinksis mitybos programą, kurioje mažai riebalų ( iki 30 % visų kalorijų ) ir pastarieji derinami su baltymais ir angliavandeniais.
4) Labai mažai angliavandeinių turinti mityba sumažina jūsų energijos lygį. Jūs ne tik jaučiatės pavargę, irzlūs, bet ir Jūsų treniruotės tampa kančia.
Mažiau angliavandenių – mažiau energijos.
Mažiau energijos – silpnos treniruotės.
Silpnos treniruotės – blogi rezultatai.
5) Svorio mažinimas, vartojant mažai angliavandenių, gali būti apgaulingas. Jūs tikrai
numesite svorio jei jų nevalgysite, bet … didelė jo dalis bus raumenys ir vanduo. Pavyzdžiui, Jūs numesite 2,5 kg per savaitę. Skamba viliojančiai. Tačiau 1 kg iš jų bus vanduo, 1 kg – raumens audinio ir tik 0,5 kg sudarys riebalai. O juk Jūsų tikslas nebuvo svorio praradimas. Jūsų tikslas buvo riebalų sudeginimas!

Daugelis žmonių atsikrato riebalų paprasčiausiai įtraukdami į savo dienotvakę reguliarius
mankštos pratimus ir šiek tiek pakoreguodami savo mitybą. Tai reiškia, kad jie pradeda
valgyti dažniau, kontroliuoja porcijų dydį, nevartoja sočiųjų riebalų, vengia cukraus ir pan. Mažai angliavandenių turinti mityba gali paspartinti riebalų metimą. Bet pradedantiesiems rekomenduojama tik šiek tiek sumažinti angliavandenių ir įtraukti „gerųjų ” riebalų. Visiškai nevartoti angliavandenių nėra sveika ir to nėra būtina daryti. Paprastai, nėra išmintinga ekstremaliai daryti bet ką. Mityboje yra taip pat kaip ir gyvenime: saugiausia laikytis vidurio.

MELAS NR.9. JEI JŪS MAITINATĖS TEISINGAI, JUMS NEREIKIA TRENIRUOČIŲ.

O taip! Ir … Jūs uždirbsite milijoną nedirbdami ! Turbūt teko girdėti panašų melą?
Bandymas sudeginti riebalus be treniruočių, tai kaip bandymas sėdėti ant kėdės be 4 kojų.
Jei nors vienos kojos nėra – kėdė griūva.
Efektyvi riebalų deginimo programa privalo turėti keturis lemiančius komponentus:
1. Aerobiniai pratimai
2. Subalansuotų maistinių medžiagų mitybos programa su nedideliu kalorijų deficitu.
3. Treniruotės su svoriais.
4. Tikslo siekimas ir motyvacija.
Išskyrus tuos, genetiškai apdovanotus, greito metabolizmo tipo žmones ( kurių mes taip
mėgstame kartais nekęsti ), daugumai žmonių yra ypatingai sunku atsikratyti riebalų be
treniruočių. Visada geriau yra SUDEGINTI RIEBALUS, negu mėginti „numarinti juos badu”. Kad riebalai ” tirptų „, būtinas kalorijų deficitas.Čia galimi du būdai.Vienas jų – sumažinti kalorijų suvartojimą iš maisto, kitas – padidinti kalorijų sudeginimą treniruotėje. Šitas metodas yra puikus dar ir dėl to, kad didelis kalorijų deficitas gali iššaukti raumenų masės sumažėjimą ir duoti postūmį badavimo reakcijai ( kai grįžtamasis efektas neišvengiamas ). Ironiška, bet daug žmonių daro priešingai. Jie sumažina kalorijų kiekį iki badavimo lygio ir treniruojasi labai mažai ar visai nesitreniruoja. Už tai jų rezultatas – sumažėjusi liesoji kūno masė ir badavimo reakcija. Nors paradoksalu, tačiau labiausiai efektyvus būdas yra valgyti daugiau ( išlaikant mažą kaloringumą ) ir leisti treniruotėms deginti riebalus.

Jūs neturite badauti – Jūs turite pasirinkti teisingą maistą ir treniruotes padaryti savo gyvenimo dalimi. Kodėl visi renkasi badavimą, kai gali pasiekti savo tikslų efektyviai treniruodamiesi? Galbūt jie tiki, kad valgymas daugiau maisto ir treniruotės ” išstums vienas kitą „? Gal jie bijo sunkumų treniruotėse? Šiuo atveju reikia bijoti tik per daug aerobinių užsiėmimų, kadangi tuo atvejų prarandama raumens masės.Grįžtant nuo pradžių, aerobikos pratimai, suderinti su treniruotėmis su svoriais – geriausias
metodas, leidžiantis sukurti kalorijų deficitą ir sudeginti riebalus nesumažinant medžiagų
apykaitos. Taigi, treniruokimės todėl, kad :
1. Užsiėmimai ( aerobiniai ir su svoriais ) padidina metabolizmą. Griežta mityba jį sumažina.
2. Užsiėmimai sukuria kalorijų deficitą nebadaujant.
3. Užsiėmimai yra gerai Jūsų sveikatai. Dieta gali būti žalinga.
4. Užsiėmimai, ypač su svoriais,padeda kūnui išlaikyti raumenis. Dietos be treniruočių
rezultatas gali būti net iki 50 % liesos kūno masės praradimas.
5. Užsiėmimai padidina riebalus deginančių enzimų ir hormonų kiekį. Dieta sumažina riebalus
deginančių hormonų ir padidina riebalus apsaugančių hormonų kiekį.
6. Užsiėmimai padidina ląstelių jautrumą insulinui, taigi, angliavandeniai yra paverčiami energija ar saugomi kaip glikogeno atsargos, o ne kaupiami kaip riebalai.
Jei kas nors bandys parduoti Jums svorio mažinimo programą ir joje nebus pratimų ( tik
„dieta ” ), paslėpkite savo piniginę ir bėkite… Net jei Jūs galite sulieknėti be treniruočių, Jūs turite sportuoti dėl savo sveikatos, ne tik dėl kosmetinių priežasčių…

MELAS NR.10. JŪS GALITE NUMESTI 15 KG PER 30 DIENŲ.

Tokį šūkį turbūt irgi teko matyti. Ir jis gana viliojantis, ar ne ? Bet ar tai iš tikro įmanoma ? Ar tai įmanoma iš viso per tokį trumpą laiką? Atsakymas yra TAIP. Jūs galite numesti 15 kg per 30 dienų ar net 4,5 kg per savaitgalį. Bet čia neteisingas klausimas. Klausimas į kurį JŪS turite atsakyti yra :
KAIP Jūs galite sudeginti 15 kg RIEBALŲ sveikai ir ilgam?
Nepainiokite SVORIO praradimo su RIEBALŲ deginimu!!!
Jūsų kūną sudaro apie 70% vandens, taigi prarasti svorį yra lengva. Bet kokia dieta, kuri
dehidratuoja, sukurs greitą, dramatišką svorio praradimą. Norite numesti 4,5 kg per
savaitgalį? Tai paprasta. Nustokite gerti vandenį! Žinoma, tai bus labai kvaila ir gana
pavojinga, bet kaip tik tai ir vyksta, kai Jūs labai greitai prarandate svorį ( tiesiog įvyksta
dehidracija, ar dar blogiau, prarandate ir dalį liesos kūno masės )!
Amerikos Sporto Medicinos koledžas (ACSM ), viena didžiausių ir gerbiamų sveikatos,
medicinos ir treniruočių organizacijų pasaulyje, yra sukūrusi orientacinę, sveiko tempo,
riebalų deginimo metodiką. Remiantis jų pozicija pranešime ” Tinkamos ir netinkamos riebalų deginimo programos „, rekomenduojama atsikratyti ne daugiau kaip 900 g per savaitę. Šis metodas buvo pripažintas kaip saugaus riebalų deginimo standartas.
Bet žmonės yra nekantrūs ir jie bando paspartinti procesą , praranda raumens masę, sulėtina medžiagų apykaitą ir …galu gale susigrąžina atgal visus riebalus. Svorio koregavimas nėra tai, ką galima būtų paskubinti.

Jūs galite prarasti 15 kg per 30 dienų, bet Jūs NIEKADA neprarasite 15 kg RIEBALŲ
per šį laiką! Faktiškai nėra apribojimų, ką Jūs galite pasiekti ilgai bėgdami. Jūs visiškai apstulbintumėte save, jei pamatytumėte ką Jūs galite pasiekti per vieną, du, tris metus, jei Jūs susikauptumėte ir išlaikytumėte sveiką, ilgalaikę, suderintą mitybos ir treniruočių programą. Jūs galite neturėti didelių riebalų deginimo ar sveikatos tikslų, kuriuos tikrai norėtumėte įvykdyti. Bet, Jūs privalote būti kantrūs: visiems yra skirtinga laiko riba, kaip greitai ir saugiai pasiekti riebalų deginimą. ” Ilgai bėgdami jūs siekiate tik savo tikslo, taigi tikslas yra svarbiausia. ” Thoreau .

MELAS NR.11. STEROIDAI, AUGIMO HORMONAI IR RIEBALŲ DEGINIMO VAISTAI PADĖS SUDEGINTI TUOS ” UŽSISPYRUSIUS” RIEBALUS IR SUGRAŽINS JAUNYSTĘ.

Daugumai žmonių, kurie yra nusivylę mažais rezultatais, nežiūrint pastangų, ir geriausių ketinimų, kūną padedantys pagražinti vaistai ar hormonai yra kaip panacėja ar „stebuklingas vaistas”. Dramatiškų, greitų rezultatų, formuojant kūną, galima pasiekti, vartojant svorio mažinimo vaistus, steroidus, termogenikus, augimo hormonus ir kitokius cheminius preparatus. Steroidų yra jau seniai. Yra vaistai nutukusiems. Vėliau atsirado nelegali prekyba – ypač Internetu – žmogaus augimo hormonais, testosteronu, įvardijamais kaip žadančiais sėkmę „jaunystės eliksyrais” ir „pakaitine hormonų terapija „. Šie prekyba buvo pagrinde skirta tiems, kurie desperatiškai bandė susigrąžinti jaunuolišką išvaizdą ir gyvybingumą. Tačiau, gera išvaizda dar nieko nereiškia.Vaistų vartojimas, iš pat pradžių gal būt neapgalvotas, nenuves niekur – tik padės „prieiti liepto galą”… Nepaisant to, kad kalbame apie nelegalius streoidus ir „išvaizdos gerintojus „, receptus nutukimo vaistams, hormonų terapiją, ar net, galiausiai, riebalų deginimo vaistus, tokius kaip efedrinas, negelbėja. Gamintojai ir pardavėjai toliau užsidirba didelius pinigus. Niekas nekreipia dėmesio į šių „papildų ” trumpalaikį poveikį ir sukeliamus šalutinius reiškinius…Paimkime, pavyzdžiui, svorio mažinimo vaistus.
Kas atsitiks farmacijos įmonėms, kai jos paleis į apyvartą ” saugų ir efektyvų vaistą nuo
nutukimo”? NUTUKIMO PROBLEMA VIS DAR LIKS, O ĮMONĖS TAPS …TURTINGESNĖS! Pagalvokite apie tai. Ar ksenikaliai gydo nutukimą? Efedrinas ?
Ar tai išsprendė nutukimo problemą? Keletu ekstremalių atvejų, kai kažkieno sveikata yra pavojuje, kai laiko delsti nėra, vaistų privalumai aiškiai nusveria riziką. Tačiau, netgi šiais atvejais, Jūs turite pripažinti, kad tai tėra trumpalaikė pagalba. Galvoti kad kažkokie vaistai turės ilgalaikį poveikį, yra klaidinga. Mes gyvename organizuotoje aplinkoje, kur niekas nevyksta be priežasčių. Kiekvienam įvykiui yra priežastis. Atsitiktinumų nėra.
Kūnas netaps liesu atsitiktinai. Antsvoris neatsiras atsitiktinai. Liesas kūnas ir antsvoris – tai pasekmės. Abi šios pasekmės turi priežastis. Jei Jūs turite antsvorį, ir žinote priežastis, kodėl jis atsirado, Jūs galite pašalinti jį ilgam.

Pagrindinės kūno riebalų didėjimo priežastys yra nejudrumas, neteisinga mityba ir , dažnai, negatyvi nuomonė apie save. Vaistų vartojimas tik padės atsirasti pasekmėms (liesumui ), tačiau antsvoris visada sėkmingai sugrįš, jei nebus pašalintos priežastys.
Mintis, kad kai kurie žmonės gimė tam , kad būtų stori, yra ABSURDIŠKA.
PRAŽŪTINGAS yra tikėjimas, kad kažkokia tabletė ilgam nutrauks nutukimo epidemiją.

Priklausomai nuo genetikos, Jūs galite niekada neatrodyti kaip misteris ar mis Olimpija,
bet Jūs VISADA galite pagerinti savo išvaizdą ir sveikatą, tokio, koks esate Jūs.
KAIP? Prisiimti viso šimto procentų atsakomybę už save ir , pozityviai nusiteikus, stengtis to siekti ne tik sekančią dieną, bet visą savo gyvenimą. Niekas kitas už mus to nepadarys. Jūs paprasčiausiai turėsite šiek tiek pakeisti savo gyvenimo būdą.
Bandykite kovoti su įstatymais ar išsisukinėkite nuo sunkaus darbo, ieškokite trumpų kelių, bet galu gale, Jūs vis tiek visada pralaimėsite. Bandykite ignoruoti įstatymus, jei norite, bet, istatymų ignoravimas nesuteiks teisės jų nesilaikyti. Sveikata visam gyvenimui, sportiškas ir puikus kūno svoris neatsiras, kaip džinas, iš butelio ir tai NIEKADA nebus sukurta laboratorijoje. Tie, kurie galvoja kitaip, gali pridaryti žalos savo sveikatai ar džiaugtis trumpalaikiais pasiekimais. Kol jie nepakeis savo gyvenimo būdo, tol gyvenimas juos vers sunkiai mokytis. Galbūt ateis diena, kai abi sritys : medicinos ir sporto, susitelks ir pabandys sustabdyti mąstymo klaidas ir pradės mokyti žmones , kaip pakeisti gyvenimo būdą ir mintis, vietoje receptų ir stebuklingų vaistų.
Kad tapti LIEKNU ilgam, Jūs privalote surasti priežastis, dėl kurių atsirado riebalų perteklius. Tai gali būti daug kas : neteisinga mityba, neaktyvumas, nesveikas gyvenimo būdas, negatyvios mintys ir elgesys. Tik tada , kai pašalinsite pagrindines priežastis, Jūs sulauksite pageidaujamų rezultatų.

MELAS NR.12. JŪS GALITE NUMESTI SVORĮ TIK PER KELIAS MINUTES KIEKVIENĄ DIENĄ. VIENA TRENIRUOTĖ PER SAVAITĘ – FITNESO ATRADIMAS, !
Jau rašėme apie tai, kokias mintis Jums stengiamasi sukelti panašiais šūkiais ir kokie rezultatai būna per trumpą laiką. Jūs turit, ŽINOMA, VISADA, ieškoti kelių, kad gauti kuo daugiau naudos iš kiekvienos savo gyvenimo minutės, iš kiekvienos minutės, praleistos sporto salėje, tam kad turėti geresnius rezultatus. Jau rašėme, kad klaidinga ieškoti geresnių rezultatų „slaptose” treniruočių programose, trumpesnių kelių, stebuklingų vaistų, ar „pagalbininkų”, kurie pakeis Jus praktiškai per naktį, neįdėjus jokių pastangų. Mes jau žinome koks mažytė riba yra tarp treniruočių raumens auginimui ir persitreniravimo. Mes perspėti nepersistengti, kad neprarastume jėgos ir raumens augimo. Mes suprantame, kad kai yra per daug aerobinių pratimų – prarasime esamą raumens masę. Tiesa yra ir tai, kad daug žmonių persitreniruoja – gal netgi dauguma. Ir kaip yra riba tarp optimalaus krūvio ir persitreniravimo, taip yra nedidelė riba tarp optimalios ir per lengvos treniruotės. Minimalistinis požiūris ” mažiau yra daugiau ” stipriai veikia tingius žmones, nes atspindi jų požiūrį.
Reklamos skelbia: ” Ei, drauguži, tu praleidai tiek daug laiko sporto salėje ir tai išsekino tavo jėgas. Įsigyk šią stebuklingą treniruočių programą ir , treniruodamasis vieną kartą per savaitę po keletą minučių tu padvigubinsi savo rezultatus…” Kaip Jums tai patinka ?
Trumpesnės ir retesnės treniruotės tinka tik tam, kad iš tikro, tam tikru metu, apsaugotų Jus nuo persitreniravimo, optimizuotų hormoninę reakciją į krūvį. Minimalizmas, kurį siūlo marketingo skyrius – visai kita istorija. Jūs visuomet pastebėsite skirtumą tarp jų.
Aš galvoju, kad 8 minučių treniruotė ryte yra absurdas ( tačiau šaunu, žiūrint iš marketingo pusės ). Kas toliau ? Trijų minučių treniruotė? Masyvūs raumenys per penkias minutes? Palaukite, susimąstykite! Geriau eikite į sporto salę, treniruokitės 45 – 60 minučių, 4 – 5 dienas per savaitę , ir siekite savo pageidaujamų rezultatų!
Jūsų kūnas yra pasiruošęs treniruotis – tai toks puikus mechanizmas, kuris buvo sukurtas tam, kad būtų naudojamas – dažnai ir energingai. Jei pamatysite „programą „, kurioje rašoma ” dešimt minučių per dieną „, ar „vieną , du kartus per savaitę – ir Jūs tampate kaip kultūrizmo ar fitneso modelis ” , tuo patikėsite ir galu gale nusivilsite rezultatais…niekas nebus kaltas dėl Jūsų iššvaistyto laiko ir pinigų, tik Jūsų naivumas.
Jūs galite pagerinti savo sveikatą net nedaug treniruodamiesi. Net vaikščiojimas į darbą ar po kabinetą, lapų rinkimas kieme, turi savo privalumų. Bet Jūs galite turėti daug didesnės naudos normaliai ir reguliariai treniruodamiesi. Tiesiog treniruotės sveikatai pagerinti ir treniruotės riebalams sudeginti NĖRA TAS PATS. Kad atsirastų pastebimų pakitimų kūno sudėjime, Jūs turėsite treniruotis žymiai dažniau, pastoviau ir intensyviau.
Jūs galite pastebėti treniruočių efektą ( raumenų sutvirtėjimą ir jėgos atsiradimą ) netgi
treniruodamiesi du kartus per savaitę – tai tiesa, bet, jei norite suliesėti arba tapti raumeningas, pamirškite tai. Jei tai būtų tiesa, tai visi kultūrizmo ir fitneso čempionai tai darytų. Čia , kaip ir gyvenime: rezultatai bus tiesiog proporcingi įdėtam darbui.

Išversta iš anglų k. Pagal: ” Big Fat lies „

Ankstesnis straipsnisSąnariams skirti papildai
Kitas straipsnisPilvo preso grupės