„Cikliškas” angliavandenių vartojimas ryškinantis

0

Ši “dieta” yra sąlyginai nesudėtinga laikytis, dar daugiau, ji yra gan daug leidžianti, tačiau tuo pačiu, efektyvi. Todėl keista, kad šis mitybos principas nėra plėtojamas mitybos ir dietų “revoliucionierių”. Esmė ta, kad jūsų organizmas priverčiamas nuolat “spėlioti” .

Toliau straipsnyje išdėstomas mitybos planas, paremtas 6 valgymais per dieną.

Baltymų vartojimas

Baltymai yra šios dietos pamatas. Jokiu būdu negalima jųv sumažinti ar kaip kitaip riboti. Apie baltymų svarbą užsiimantiems šiuo sportu tikrai nereikia aiškinti, kaip ir to, kiek baltymų reikia suvartoti jūsų kūno masei. Jūs tai jau žinote. Pažymėsiu tik tai, kad laikantis šios “dietos” nėra jokios maksimalios normos, kiek baltymų jums galima suvartoti, kitaip sakant, kiekvieną dieną, kiekvienu valgymu galite suvartoti tiek baltymų, kiek norite. Nors yra keletas taisyklių. Jei jūsų organizmas linkęs kaupti riebalus, per daug baltymų gali trukdyti riebalų metimui ar net kaupti riebalus, tokiu atveju baltymus reiktu atitinkamai apriboti. Didžiąją dalį baltymų turėtumėte gauti iš liesų baltymų šaltinių. Patikslinant, 4 dienos valgymai turi būti iš liesų baltymų, o likę 2 valgymai gali būti iš kiek riebesnių baltymų šaltinių. Šiuo atveju, “liesas šaltinis” reiškia, kad riebalai sudaro ne daugiau nei 10proc. bendro produkto kalorijų kiekio.

Riebalai

Ši dieta nesikoncentruoja ties riebalais, bet šiaip ar taip, riebalus svarbu riboti, didžiąją jų dalį gaunant iš nepakeičiamų riebiųjų rugščių – ypač žuvies taukų, nes jie turi visas kitų nepakeičiamų riebiųjų rugščų šaltinių gerasias savybes. Nepamirškite, kad dalį riebalų jūs gausite kartu su baltymais ir angliavandeniais (dienomis kai juos vartosite), priedo, vartosite žuvų taukus, ką aš labai rekomenduoju.
Angliavandenių vartojimas ir “cikliškumas”.
Šios dietos pagrindas – trijų tipų dienos: diena, kuomet vartojama daug angliavandenių, diena kuomet angliavandeniai apribojami, ir diena išvis nevartojant angliavandenių.

I. Didelio angliav kiekio suvartojimo diena
Šią dieną 4 iš 6 jūsų dienos valgymų galite valgyti tiek angliav, kiek norite (žinoma, čia kalbu apie “geruosius” sudėtinius angliavandenius). Tačiau, kaip jau minėta aukščiau, su kiekvienu valgymu turite gauti 1/6 bent minimalaus dienos baltymų kiekio. Taip pat, su kiekvienu valgymu suvalgykit po mažą vaisių (50-100 kcal vertės). Baltymus ir vaisių patartina suvartoti prieš “įjunkant” į kitus angliavandenius. Fruktozė iš vaisiaus padės palaikyti glikogeno atsargas kepenyse. Ir žinoma, nors yra minimalus būtinas suvartoti baltymų kiekis, tačiau nėra jokio maksimalaus. Valgykite tol, kol pasijusite pilnai fiziškai, emociškai ir psichologiškai patenkinti. Neturėtumėte “apsiryti”, tačiau ir neturėtumėte riboti kaip įprastai. Nesijaudinkit dėl to, kad suvalgysit per daug ar per mažai. Pasikliaukite kūno ir proto savireguliacija. Svarbu valgyti tinkamus angliavandenius. Šią dieną daug valgyti reikia tam, kad užtikrinti ne per didelį bendrą savaitės kalorijų stygių.

II. Mažo angliavandenių kiekio suvartojimo diena
Šią dieną 3 iš 6 dienos valgymų gali įtraukti angliavandenius. Vėl gi, viena taisyklė: valgymas po treniruotės turi būti su angliavandeniais, del likusių dviejų – kaip jums patogiau. Šią dieną angliavandenių kiekis jau ribojamas. Reiktu suvartot apie 0,4 g/1kūno kg angliav per dieną. Likę 3 dienos valgymai – tik baltymai. Be to, nepamirškite su kiekvienu angliavandenių valgymu suvalgyti po mažą vaisių. Žodžiu, turėtumėte jaustis taip, kad yg ir dar norėtumėte valgyti, bet jau nebebūtų poreikio.

III. Diena be angliavandenių
Antraštė pasako viską – jokių angliavandenių, išskyrus 3 puodelius žalių daržovių. Baltymų galite suvartoti daug daugiau nei paprastai, tačiau nenustebkit, jei jų suvalgysit daug mažiau nei tikėjotės, nes nuo baltymų greičiau pasisotinama.
Daržovės.

Tinka bet kokios žalios, nekaloringos, turtingos ląsteliena daržovės. Kiekvieną dieną, t.y. kiekvieną iš tų trijų, bent trys valgymai turėtų įtraukti po vieną puodelį tokių daržovių.

Progresą turėtumėte pastebėti kas 6-8 diena.
Jei svoris nekrenta, dadėkite dar vieną dieną be angliavandenių, tuomet gausis 4 dienų ciklas: be angliav, ribotai angliav, daug angliav, be angliav.

Ankstesnis straipsnisKokius kokteilius gerti sportuojant
Kitas straipsnisKokius Multi vitaminus naudoti sportininkui?