Geriausi papildai boksui

0

Boksas yra sudėtingas sportas, ir nors tinkamas treniravimasis bei tinkama mityba, gali jums padėti pasiruošti ringui, bet papildai taip pat gali pagelbėti tai padaryti. Geriausi papildai boksui yra tie kurie padidina jūsų treniruočių efektyvumą, ir didina jūsų ištvermę. Papildų efektyvumas skiriasi nuo jų sudėties, bei rūšies. Rekomenduojame pasitarti su daktarais prieš imant vartoti , bet kokius papildus.

Aminorūgščių papildai

Aminorūgštys yra pagrindinė proteinų statybinė medžiaga. Nors ir aminorūgščių galima gauti kartu su maistu, tačiau „laisvos formos“ aminorūgštys gali ženkliai pagerinti jūsų kaip boksininko sugebėjimus, nes „laisvos formos“ aminorūgštys yra absorbuojamos greičiau bei geriau, nei gaunamos kartu su maistu. Tyrimas atliktas 2008 Spalį žurnale „International Journal of Sport Nutrition and Excercise Metabolism“ išsiaiškino jog papildų gėrimas kurio sudėtyje yra aminorūgščių ir angliavandenių sumažino atletų nuovargį jų kasdieninėse treniruotėse, kai vieną dieną kilnojami svoriai, o kitą dieną atliekamas „sprarring‘as“ arba kardio treniruotė.

Kofeino papildai

Remiantis bokso treneriu Ross Enamait, tipinė treniruočių diena boksininkui turėtų susidaryti iš rytinio bėgiojimo, bei salės work‘outo po pietų. Papildai ištvermei gali pagelbėti išlikti energingam per visas dienos treniruotes, bei po jų. Tyrimas atliktas 2011 Lapkritį žurnale „Sports Medicine“ išsiaiškino jog kofeinas gali padidinti atsprumą nuovargiui, treniruočių metu kai jos tesiasi 2 valandas ar daugiau.

Atsigavimo papildai

Dažnas treniravimasis pasak Enamait reikalauja tinkamo atsigavimo. Jei jūsų raumenys negalės tinkamai atsigauti tarp treniruočių, jūsų boksavimo rezultatai gali suprastėti. Vis dėlto angliavandeniai yra pagrindiniai jūsų kūno „degalų“ šaltiniai, o tyrimais įrodyta, jog papildai kurių sudėtyje yra angliavandenių ir proteino yra itin naudingi. Tyrimas atliktas 2008 Gruodį žurnale „Journal of the International Society of Sports Nutrition“ išsiaiškino jog santykiu 2:1 angliavandeniai su proteinais pagerino atsigavimą kur kas geriau nei vien tik angliavandenių turintys papildai.

Antioksidantų papildai

Nors treniravimasis turi itin daug privalumų, bet jis taip pat sukelia ir oksidacinį stresą. Oksidacinis stresas gamina laisvus radikalus , kurie gali pažeisti jūsų lasteles, ir sukelti ligas. Tačiau antioksidantai padeda apsaugoti jūsų lasteles nuo šios žalos. Antioksidantai yra randami A,C ir E vitaminuose, taip pat ir liuteino, likopeno ir seleno.

Ankstesnis straipsnisKovok su celiulitu
Kitas straipsnisGABA