Kaip pasirinkti sporto ir sveikatingumo klubą?

0

1. Sporto klubo vieta. Toli, arti nuo namų, ar yra pakankamai didelė automobilių parkavimo aikštelė (jei planuojate atvykti su automobiliu), ar yra viešojo transporto stotelės (jei planuojate keliauti viešuoju transportu), ar vieta nėra labiai nuošali (ypač aktualu jei sportuosite tamsiu paros metu) ir jausitės saugiai keliaudami tiek į, tiek iš treniruotės.

2. Sporto klube dirbantys treneriai/instruktoriai. Tai bene svarbiausias aspektas renkantis kur sportuoti. Jeigu sporto inventorius naujas, gražus ir modernus, tikrai nepasieksite geresnio rezultato, nei sportuodami senesnės gamybos, gal ir ne taip graziai atrodančiais treniruokliais. Jūsų pasiekti rezultatai priklausys tik nuo Jūsų pačių pastangų.
Visgi nuo šiol Jūsų sveikata – trenerio rankose!! Iškart pasakysiu – nesižavėkite aukštus sportinius pasiekimus demonstruojančiais treneriais. Taip, jų pasiekimai tikrai verti pagarbos, bet tai toli gražu nėra rodiklis, kad šis asmuo turi tikrai daug žinių, moka jas perteikti ir yra puikus savo srities specialistas.
Vertinant trenerius/instruktorius siūlau pradėti nuo:
Pasidomėkite ar pasirinktame sporto klube dirbantys treneriai turi kvalifikaciją dirbti šį darbą. Gaila, bet Lietuvos Respublikoje nėra vieningos trenerių klasifikavimo sistemos. Paprasčiau tariant, dirbti sporto klube treneriu gali dirbti kiekvienas norintis, truputi apie sportą suprantantis (o galbūt tik sportavęs kurį laiką savo malonumui) asmuo. Tereikia kreiptis į vieną iš daugelio Lietuvoje esančių kultūrizmo/fitneso asociacijų/federacijų, išsilaikyti rengiamus kursus ir Jūs jau turite leidimą dirbti. O jeigu dar turite pažįstamų ar draugų minėtose institucijose…
Kultūrizmo/fitneso trenerius Lietuvoje rengia Lietuvos kūno kultūros akademija (mokslų trukmė 4 metai, tad manau aiškinti nereikia ka tai reiškia lyginant su savaite trunkančiais kursais).
Teisybė, visuomenės sveiaktos centras retkarčiais tikrina ar treneriai turi teisę dirbti šį darbą, bet kaip bebūtų keista, užtenka baigti LKKA ar kita sporto universitetą ir visai nesvarbu ar esi vadybininkas, ar plaukimo, futbolo ar kitoks treneris. Užduokite sau paprastą klausimą: Ar norėtumėte, kad esant skeleto traumai jus vietoj traumatologo nukreiptų pas ginekologą ar odontologą..? Manau atsakymo klausti nereikia…
Išsilavinimas svarbu, bet… Tikrai ne ką mažiau svarbu ir faktinės žinios, gebėjimas bendrauti ir perteikti klientui turimą informaciją, taktas. Todėl siūlome, prieš įsigyjant narystės abonementą, pasinaudoti, daugumoje sporto klubų, esančia galimybe – vienkartine treniruote.
Galų gale, teko matyti tokių sporto klubų kuriuose trenerio visai nėra arba jie užsiima „užklasine“ veikla (sėdi prie kompiuterio, lyg pagrindinis jų darbas būtų tikrinti socialinius tinklalapius ir pan.).

3. Esantis inventorius. Prieš pasiryždami sportuoti viename ar kitame sporto klube, išsiaiškinkite ar yra pakankamas kiekis inventoriaus. Senesniuose klubuose dažnai trūksta „kardio“ treniruoklių (bėgtakiai, stacionarūs dviračiai, elipsiniai treniruokliai ir kita). Tai ypač aktualu jeigu sportuosite piko metu (paprastai darbo dienomis 17 iki 20 val). Tikiu, kad laukti prie treniruoklių tikrai nenorėsite…

4. Švara, tvarka sporto salėje ir aplink. Sporto klubus per dieną aplanko šimtai žmonių, tad nenuostabu, kad sporto salėjė, persirengimo kambariuose ir dušuose kaupiasi purvas. Prieš pradedant sportuoti būtinai patikrinkite kaip atrodo rūbinės, dušai, sporto salė švaros aspketu. Sporto salė privalo būti valoma bent jau kartą per dieną, treniruokliai – po kiekvieno apsilankymo dezinfekuojami. Atrodo absurdiška..? Tikriausia nebuvote Suomijos ar kitų pažangių Skandinavijos bei Europos valstybių sporto bei sveikatingumo centruose.

5. Kaina. Ekonominio sunkmečio laikais kaina tikrai labai svarbus veiksnys pasirenkantis sporto klubą. Prieš eidami į norimą aplankyti sporto ir sveikatingumo klubą, išsiaiškinkite kokios sportavimo narystės kainos ir ką už tai gaunate.
Taipogi pasidomėkite ar yra įrengta ventiliacijos sistema ar bent jau atsidaro langai (tai itin aktualu esant didesniam žmonių skaičiui sporto salėje vienu metu), ar yra rakinamos spintelės, kur galėtumėte palikti savo daiktus, kiek yra įrengtų dušų (didesniame sporto klube 3 dušo kabinos tikrai nėra daug, jau nekalbant apie higienos normas).

Ankstesnis straipsnisPenkios dažniausios klaidos treniruojant pilvo preso raumenis
Kitas straipsnisSvorio metimas su svoriais