Svorio metimas su svoriais

0

Daugeliui mūsų raumenų auginimas asocijuojasi su svorių kilnojimu, o svorio metimas su kardio (bėgimas, dviratis, stepperis, t.t.) treniruotėmis. Beabejo dėl šios priežasties treniruoklių ir svorių metant svorį prisibijo ne tik moterys, bet ir vyrai, manydami, jog rezultatas bus ne tas. Bet iš tiesų, svorių kilnojimas ir darbas su treniruokliais gali labai efektyviai pagelbėti atsikratant riebalo.

Po tinkamo darbo su svoriais, mūsų kūno medžiagų apykaita pagreitės, o kas dar svarbiau, kad bus išlaikytas kūno liesos raumenų masės procentas, kurio pagalba greitesnė medžiagų apykaita bus išlakoma ilgesniam laikui. Po kardio treniruotės medžiagų apykaitos pagreitėjimas bus išlaikytas daug trumpesniam laikui. Taip pat, metant svorį intensyvių kardio treniruočių metodu nepagailimas yra ir raumenų audinys, kurio pagalba kūnas degina riebalinį sluoksnį.

Kardio treniruočių privalumas yra greitesnis svorio metimas, tačiau prastesni rezultatai palyginus su svorio metimu naudojantis svoriais. Tuo tarpu, kai jūs pasiekiate norimo kilogramų skaičiaus kardio treniruočių metodu, tie kurie meta svorį kilnojant svorius gale gauna ne tik norima nereikalingų kilogramų praradimą, bet ir geresnį kūno pastatymą, bei liesa raumenų masę, kuri padės išlaikyti išgauta rezultatą deginant riebalinį sluoksnį daug ilgesnį laiką. Po svorio metimo programos vien bėgiojant ar minant dviratį, rezultatas dažniausiai būna tiesiog sumažėjęs asmuo, tačiau riebalų ir raumenų sąntykis smarkiai nesikeičia.

Puikiausias būdas keisti treniruotes su svoriais į riebalo deginimo programą, yra pagreitinti programą ir sumažinti svorius. Svarbu yra žinoti tinkamą balansą, nenuimti per daug svorio, tik ne didelę dalį, kadangi būtent raumens prievarta dirbti pagreitina medžiagų apykaitą ir leidžia statyti liesą raumenų masę. Nepamiršti ilsėtis, tačiau poilsio laikas taipogi turėtų būti trumpesnis, nei jis buvo ankščiau treniruojantis su sunkesniais svoriais. Priešingai nei auginant raumenų masę ir darant po 6-10 kartų per priėjimą, kartus reikėtų sukelti iki 12-15 kartų per priėjimą. Toks programos stilius geriausiai tinka viso kūno programai, kuomet per viena diena dirbama ant visų raumenų grupių.

Labai svarbu nepamiršti apmažinti bendra treniruočių krūvį ir nedaryti po tiek pat priejimų, kiek buvo daroma auginant masę. Kadangi riebalo deginimo metu vartojate daug mažiau kalorijų (kaip ir turėtumėte daryti), jūsų energijos sankaupos yra daug mažesnės. Po treniruočių taipogi neatsigausite taip greitai, kaip valgant dvigubai daugiau kalorijų, todėl reikia stengtis išskaičiuoti tinkama kalorijų-treniruočių santykį palaikant vienas kitą. Žodžiu, nepamirškite svorių kilnojimo treniruočių deginant riebalus, ir derinkite jas kartu su kardio treniruotėmis, taip išgaunant daug geresnius rezultatus.

Ankstesnis straipsnisKaip pasirinkti sporto ir sveikatingumo klubą?
Kitas straipsnisPreso ryškinimas: Mityba