Norite numesti svorio? Šokinėkite ant batuto

0

Šokinėjimas ant batuto smagi pramoga, kurią labai mėgsta vaikai, tačiau ir suaugusieji nepraleidžia progos prisiminti vaikystės ir smagiai paspyruokliuoti. Visgi, tikrai nedaugelis žino, kad batutas yra labai efektyvi svorio mažinimo priemonė.

Ar žinojote, kad „Formulės – 1“ lenktynininkai kiekvienų lenktynių metu aplink trasą apsuka maždaug 60-70 kartų ir pasibaigus lenktynėms palengvėja maždaug 2 kg, nors neatliko jokių fizinių pratimų, kad numestų svorio? Taip yra todėl kad lenktynių metu boliduose sėdinčius lenktynininkus vienu metu veikia pagreitėjimo ir traukos jėga, kuri paspartina medžiagų apykaita kiekvienoje kūno ląstelėje. Tikriausiai natūraliai kyla klausimas, kuo pavojingas ir azartiškas lenktynių sportas susijęs su vasaros atrakcija – batutais? Viskas labai paprasta, žmogų, šokinėjantį ant batuto, veikia lygiai tokios pat jėgos kaip ir  lenktynininkus, todėl mokslininkai teigia, kad reguliari 15 min mankšta ant batuto gali ne tik padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų, padailinti kūno linijas, bet ir ženkliai pagerinti savijautą. Tyrimais buvo įrodyta, kad tokia mankšta suaktyvina medžiagų apykaitą visai likusiai dienai. O svarbiausia, kad ant batuto gali šokinėsi visi. Priešingai nei bėgimas, kuris yra nerekomenduojamas didelį viršsvorį turintiems žmonėms, šokinėjimas ant batuto neapkrauna sąnarių, todėl jie lėčiau dėvisi. O jei šokinėjant ant batuto į pagalbą pasitelksite dar ir svarelius ar nepatingėsite pasisukioti į šonus, nauda bus dvigubai didesnė.

Be to, šokinėjimas ant batuto teigiamai veikia koordinaciją, laikyseną, mažina stuburo skausmus ir net pagerina atmintį, nes šokinėjant, organizmas pasisavina daugiau deguonies, kuris yra be galo svarbus protinei veiklai ir gerai savijautai.

Žinoma, specialistai įspėja tuos, kurie tikisi, kad kiekvieną dieną pašokinėjus ant batuto numes svorio, kad būtina keisti ir savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, tingų sekmadienio pogulį ant sofos prieš žydrąjį ekraną, reiktų pakeisti pasivaikščiojimu gryname ore, pasivažinėjimu dviračiu ir pan.  Be to, labai svarbu ir susireguliuoti savo mitybą – praturtinkite ją baltymais, kurių gausu liesoje mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose, varškėje, į dienos meniu įtraukite daugiau daržovių, atsisakykite nesveikų produktų, gardumynų, miltinių produktų ir pamatysite, kaip greitai nepageidaujami kilogramai pradės tirpti.

Daugiau idėjų kaip numesti svorio – tinklalapyje Los.lt

Ankstesnis straipsnisKaip susikurti mitybos planą, kuris padėtų deginti riebalus
Kitas straipsnisSalotos su karšta vištiena ir Džiugo sūriu