Prastas miegas mažina testosterono lygį

0

Jei tu esi naktinių vakarėlių ir ilgų pasisėdėjimų mėgėjas tuomet šis straipsnis tau gali nuskambėti nekaip, nes tu gali atsisveikinti su savo jėga ir gerai išdirbtais raumenimis jei tu reguliariai negausi pakankamai saldaus miego. Tyrimai publikuojami žurnale  „Journal of the American Medical Association“  sako, kad blogas miegas drastiškai sumažina tavo testosterono lygį.

Miegas užima labai svarbia dalį mūsų gyvenime ir jis gali trukti net iki 40 procentų mūsų gyvenimo. Tai labai svarbus procesas kuriame mūsų kūnas ir protas pailsi, bei atsistato.

Testosteronas taip pat yra vienas anaboliškiausių hormonų mūsų kūne. Jis atsakingas už raumenų augimą, padidina jėgą ir kaulų tankį. Didelė dalis šio neįkainojamo hormono yra pagaminama miegant.

Nesenai atliktas tyrimas parodė, kad blogas miegas gali drastiškai sumažinti jūsų testosterno lygį. Praleidžiant miegą testosterono lygis sumažėja iki tokio kiekio kiek jo būdavo jums esant nuo 10 iki 15 metų. Taip pat kai atsižvelgtum į tai, kad tavo testosterono lygis po subrendimo kasmet natūraliai mažėja nuo 1% iki 2% tada jau pradėtum galvoti, kad miego praleidimas ir besaikis naktinis „tūsinimasis“ yra tikrai blogas dalykas, nes tai tik padidiną vyriško hormono praradimą, o sporte be testosterono tu būtum kaip balerina be kojų.

Kad normalizuoti ir padidinti testosterono lygį tau reikės gero naktinio miego kurio trukmė būtų nuo 8 iki 9 valandų ir sveikos dietos. Kai kurie natūralus testosterono skatintojai ir tam tikras maistas gali padėti taip pat.

Ankstesnis straipsnisSvarbiausi patarimai kaip sveikai begioti
Kitas straipsnisSporto klubas – Orionas