Sportas namuose turintiems antsvorio

0

Jeigu jūsų antsvoris tikrai didelis, nepulkite iškart bė­gioti ar važinėti dviračiu. Nesirinkite ir intensy­vių aerobikos treniruočių. Anot specialistų, di­deli fiziniai krūviai kenkia širdžiai ir sąnariams.

Treniruokliai ir mankšta su svarmenimis

Anot sporto specialistų, mankšta su svarmenimis ir treniruokliais tinka ants­vorio turintiems žmonėms. Be to, grei­čiausiai tirpdo riebalus, per trumpą laiką padeda patobulinti konkrečią kūno vie­tą. Sutvirtėję raumenys eikvoja daugiau energijos, net kai nesimankštinate. Kad kristų svoris, svarmenis kilnokite ne mažiau kaip po 30-40 minučių tris­kart per savaitę. Mankštindamasi giliai ir ritmingai kvėpuokite, taisyklingai atli­kite judesius, antraip mankšta neduos naudos. Geriausiai, kad prižiūrėtų spe­cialistas.

Svarbiausia – pasirinkti tinkamą krūvį. Jei norite sustangrinti raumenis, rinki­tės sunkesnius svarmenis, o jei nori­te, kad greičiau degtų kalorijos ar padailėtų konkrečios kūno vietos – len­gvesnius (apie 1,5 kg). Intensyviai kilnojant svarmenis, per minutę sudega 8-10 kcal. Tvirtėjant raumenims, net nesportuojant orga­nizmas kasdien papildomai sudegina 70-100 kcal.

Plaukimas ir mankšta vandenyje

Toms, kurios turi didelį antsvorį, sau­giausias ir veiksmingiausias būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų -mankšta vandenyje. Kadangi vandeny­je nejuntame kūno svorio (sveriame 80 proc. mažiau), lengviau judėti, neapkraunamas stuburas, sąna­riai, raumenys ir širdis. Mažes­nė traumų tikimybė. Be to, ne taip greitai pavargstama, ne­prakaituojama, kadangi vandens slėgis 50 kartų didesnis nei oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos – per pusvalandį sudeginama maž­daug 332 kcal. Taigi lieknėsite nejusdama fizinio krūvio ir be di­delių pastangų. Be to, atliekant pratimus vandenyje, mankštinami viso kūno raumenys, gerėja laikysena. Sportuojant vandenyje, masažuoja­mi ir jungiamieji audiniai, nyksta ce­liulitas.

Joga ir pilatesas

Yra daugybė jogos ir pilateso pratimų, kuriuos visai nesunkiai atliksite netgi turėdama didelį antsvorį. Atliekant jo­gos pratimus, maksimaliai ištempiami raumenys, todėl organizmas be dide­lių pastangų eikvoja energiją ir degina riebalus. Taip pat tvirtėja visas kūnas ir gerėja savijauta, medžiagų apykai­ta, didėja lankstumas bet raumenų to­nusas. Po jogos ir pilateso treniruočių nekamuoja alkis kaip, tarkim, po aero­bikos ar kitos judrios mankštos. Per pusvalandį mankštos netenkama iki 200 kcal. Ypač veiksmingai dega riebalai atliekant liekninamojo kvėpavimo pratimus.

Jogos ir pilateso pratimai lavina kūno raumenis, mažina nugaros skausmus, mankština sąnarius, neleidžia formuotis ataugoms, gerina kraujotaką ir treniruoja visą kūną.

Ėjimas

Vienas bene paprasčiausių būdų blogti – vaikščiojimas. Anot specialistų, jei kasdien spartesniu žingsniu nueitumėte bent po tris kilometrus, per valandą sudegintumėte 200-300 kilokalorijų -suvalgytos bandelės kaip nebūta! Norėdama padailinti kūno linijas daugiau vaikščiokite: užuot važiavusi liftu, lipkite laiptais, automobilį statykite atokiau nuo darbovietės ir t.t. Kad greičiau kristų svoris, sporto specialistai pataria vaikščioti 4,5-6,5 kilometrų per valandą greičiu.
[ad 1]
Net nedidelis fizinis krūvis, ypač gryname ore, labai naudingas sveikatai. Esmė ta, kad po pusvalandžio vaikščiojimo organizme išsiskiria „laimės” hormonai, kurie atpalaiduoja, slopina strese . Naujausių tyrimų duomenimis vaikščiojimas – netgi geresnė mankšta už bėgimą ristele, nes sąnariams tenka mažesnis krūvis.

Jeigu nemėgstate plaukioti ar greitai vaikščioti, rinkitės šokius. Per pusvalandį sudeginsite 105 kcal. Be to, šokiai lieknina, stiprina visą kūną, gerina laikyseną ir teikia grakštumo. Turinčioms antsvorio reikėtų rinktis lėtesnį ritmą.

Ketindamos rimčiau sportuoti, pirmiau pasikonsultuokite su šeimos ar sporto gydytoju. Jis įvertins jūsų sveikatos būklę ir patars, kokį fizinį krūvį pasirinkti pradedant sportuoti.

Ankstesnis straipsnisPagrindinių papildų vartojimas
Kitas straipsnisUžaugink didelius bicepsus su pratimu 21