Sveikos mitybos galima išmokti

0

Norint turėti gražų kūną ir gerą sveikatą, vien tik treniruotis ir mankštintis neužtenka. Kad pasiektumėte išties gerų rezultatų ir tuo pačiu išlaikytumėte gerą sveikatą, yra būtina sveikai maitintis. Tą paliudys ko ne kiekvienas kompetetingas treneris. Bėda yra tame, kad sveikai maitintis daugelis nenori, nes dažnai būna taip, kad tai kas yra sveika- yra neskanu. O tai kas yra labai skanu ir ko labai sunku atsisakyti- yra nesveika. Tai yra amžina problema su kuria susiduria pradedantysis sportuoti ir siekiantys turėti gražią figūrą.

Sveikos mitybos galima išmokti

Įdomi naujiena ta, kad sveika gyvensena ir sveika mityba gali būti išmokstama. Bent jau taip teigia JAV atlikti moksliniai tyrimai apie kuriuos rašo žurnalas „Nutrition and Diabetes“.

Pasak mokslininkų sveikos mitybos įprotis gali būti išugdomas jūsų smegenyse, net jei jūs esate labai atitolęs nuo sveikos mitybos gyvensenos.  Norint pakeisti smegenyse įsifiksavusį įprotį valgyti tai kas nėra sveika, visų pirmą reikia nugalėti save ir pradėti maitintis sveiku maistu ir stengtis jo suvalgyti kuo daugiau, kad apie kitokį maistą nebegalvotumėte. Tai darykite kuo dažniau, ir pamažu smegenys atpras galvoti apie nesveiką maistą.

Šių mokslinių tyrimu metu buvo tiriamos vyrų ir moterų, turinčių nutukimą bei antsvorio problemų, smegenys. Eksperimento dalyviai dalyvavo specialioje mokslininkų parengtoje programoje iš kurių dalis valgė tik daug skaidulų  bei baltymų ir kuo mažiau angliavandenių turinčio maisto. Kita dalis dalyvių savo mitybos įpročių nekeitė. Jie ir toliau valgė tai kas jiems patinka. Eksperimentas vyko puse metų ir jam pasibaigus rezultatai buvo akivaizdūs. Specialiais psichologiniais testais buvo ištirta, ką apie sveiką maistą mano dalyviai nekeitę savo įpročių ir ką mano tie, kurie visą pusmetį intensyviai valgė tik tai kas yra sveika.

Po specialaus testo tyrimo dalyviai rodė nepalyginamai didesnį susidomėjimą sveiku ir nekoloringu maistu, nors prieš eksperimentą, jie darė tai priešingai. Taigi, šio nors ir iš pirmo žvilgsnio atrodančio paprasto eksperimento išvados yra tokios, kad išmokti sveikos mitybos tikrai galima. Svarbiausia įveikti sunkią pradžią ir sąmoningai suvokti, kad pradžioje ir turi būti sunku, tačiau po mažu darysis vis lengviau.

Ankstesnis straipsnisSporto klubas – Orionas
Kitas straipsnisBeprotiškai gera pilvo treniruotė