Vanduo yra labai svarbus mūsų kūnui, o labiausiai tiems, kurie turi viršsvorio, ar aktyviai sportuoja.
Vanduo yra vadinamas svarbiausia maisto medžiaga. Jo yra gausu mūsų planetoje ir žinoma jis yra būtinas kiekvienai gyvai būtybei, kad ji išgyventų. Vanduo yra reikalingas faktiškai visoms kūno funkcijoms. Apytiksliai 40-70% mūsų kūno masės sudaro vanduo, o raumuo susideda netgi iš 72% vandens.
Yra ištirta, kad per dieną mūsų kūnas (organizmas- nesportuodamas, ramioje būsenoje) per odą, plaučius, inkstus ir žarnyną praranda2-3 litrus vandens . Kita vertus, normalus žmogus valgydamas pasisavina apie 1 litrą vandens.
Net ir nesitreniruodamas žmogaus organizmas praranda apie litrą vandens per dieną. Sportuodamas gali prarasti iki 4 kartų daugiau daugiau skysčių, nei nieko nedarydamas, nes organizmas turi save aušinti, tam naudodamas vandenį. Tai reikštų , kad fiziškai neaktyvus žmogus turėtų išgerti bent jau 2 litrus vandens, o treniruodamasis bent jau 3,5-į litrus vandens per dieną.
Padauginkite savo kūno svorį iš 0,55-0.75 (didesnis koeficientas tiems , kurie gyvena šilto klimato sąlygomis), tiek uncijų vandens turėtum išgerti per dieną. (1 uncija = 0.035l). Gaunasi, kad 85 kg sveriantis žmogus turi suvartoti 130 uncijų (apie 4 su puse litro) vandens .
Kadangi žmogaus riebalinį audinį sudaro tik 25% vandens, o raumeninį audinį net 72% vandens , galima teigti, kad gerdami daug vandens mes efektyviau deginame riebalus ir tuo pačiu auginame raumenyną.
Beabejo tiems kurie laikosi dietų, kurių reikšmė yra gerti ir maitintis kuo mažiau, gali įvykti dehidratacija. Dehidratuojantis , kūnas bando išlaikyti vandenį kuri sukaupęs organizmas, taip naudodamas organizmo energiją.
Inkstai filtruoja medžiagas esančias tavo organizme, jie jas filtruoja vandenyje, todėl be pakankamo vandens kiekio, jie savnegali atlikti savo funkcijų tinkamai. O tada prasideda bėdos, nes iš organizmo nepašalinami nereikalingi ( nuodingi, toksiniai junginiai). Juolab organizmas negali atlikti visų funkcijų, tuo pačiu sumažėja katabolizmas ir riebalų deginimo funkcijos. Beje, dauguma to kaupiamo vandens “pasislėps” poodyje, raumuo taps lygus, be iškilimų.
Sportininkai norėdami to išvengti naudoja diuretikus (tai preparatas, kuis sukelia šlapimo išvarymo reakciją) . Tai gali sukelti dvi problemas: viena iš jų tokia, jog gali pasidaryti taip, kad tavo raumenys atrodys mažesni, nes didžioji dalis vandens iš raumenų bus prarasta. Antra – tavo kūne sumažės elektrolitų, kurie daro raumenis tvirtesnius.
Išvada – vanduo yra labai svarbus mūsų organizmui. Ne šeip sau jo musų organizme yra iki 60% . Todėl reikia stengtis išgerti rekomenduojama vandens paros normą.
„Padauginkite savo kūno svorį iš 0,55-0.75 (didesnis koeficientas tiems , kurie gyvena šilto klimato sąlygomis), tiek uncijų vandens turėtum išgerti per dieną. (1 uncija = 0.035l). Gaunasi, kad 85 kg sveriantis žmogus turi suvartoti 130 uncijų (apie 4 su puse litro) vandens.”
Kažkoks neatitikimas man atrodo čia. 85*0,75=63,75 uncijų gaunas, niekaip negaunu 130.