Jeigu jūsų antsvoris tikrai didelis, nepulkite iškart bėgioti ar važinėti dviračiu. Nesirinkite ir intensyvių aerobikos treniruočių. Anot specialistų, dideli fiziniai krūviai kenkia širdžiai ir sąnariams.
Treniruokliai ir mankšta su svarmenimis
Anot sporto specialistų, mankšta su svarmenimis ir treniruokliais tinka antsvorio turintiems žmonėms. Be to, greičiausiai tirpdo riebalus, per trumpą laiką padeda patobulinti konkrečią kūno vietą. Sutvirtėję raumenys eikvoja daugiau energijos, net kai nesimankštinate. Kad kristų svoris, svarmenis kilnokite ne mažiau kaip po 30-40 minučių triskart per savaitę. Mankštindamasi giliai ir ritmingai kvėpuokite, taisyklingai atlikite judesius, antraip mankšta neduos naudos. Geriausiai, kad prižiūrėtų specialistas.
Svarbiausia – pasirinkti tinkamą krūvį. Jei norite sustangrinti raumenis, rinkitės sunkesnius svarmenis, o jei norite, kad greičiau degtų kalorijos ar padailėtų konkrečios kūno vietos – lengvesnius (apie 1,5 kg). Intensyviai kilnojant svarmenis, per minutę sudega 8-10 kcal. Tvirtėjant raumenims, net nesportuojant organizmas kasdien papildomai sudegina 70-100 kcal.
Plaukimas ir mankšta vandenyje
Toms, kurios turi didelį antsvorį, saugiausias ir veiksmingiausias būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų -mankšta vandenyje. Kadangi vandenyje nejuntame kūno svorio (sveriame 80 proc. mažiau), lengviau judėti, neapkraunamas stuburas, sąnariai, raumenys ir širdis. Mažesnė traumų tikimybė. Be to, ne taip greitai pavargstama, neprakaituojama, kadangi vandens slėgis 50 kartų didesnis nei oro, kiekvienam judesiui atlikti išeikvojama daugiau energijos – per pusvalandį sudeginama maždaug 332 kcal. Taigi lieknėsite nejusdama fizinio krūvio ir be didelių pastangų. Be to, atliekant pratimus vandenyje, mankštinami viso kūno raumenys, gerėja laikysena. Sportuojant vandenyje, masažuojami ir jungiamieji audiniai, nyksta celiulitas.
Joga ir pilatesas
Yra daugybė jogos ir pilateso pratimų, kuriuos visai nesunkiai atliksite netgi turėdama didelį antsvorį. Atliekant jogos pratimus, maksimaliai ištempiami raumenys, todėl organizmas be didelių pastangų eikvoja energiją ir degina riebalus. Taip pat tvirtėja visas kūnas ir gerėja savijauta, medžiagų apykaita, didėja lankstumas bet raumenų tonusas. Po jogos ir pilateso treniruočių nekamuoja alkis kaip, tarkim, po aerobikos ar kitos judrios mankštos. Per pusvalandį mankštos netenkama iki 200 kcal. Ypač veiksmingai dega riebalai atliekant liekninamojo kvėpavimo pratimus.
Jogos ir pilateso pratimai lavina kūno raumenis, mažina nugaros skausmus, mankština sąnarius, neleidžia formuotis ataugoms, gerina kraujotaką ir treniruoja visą kūną.
Ėjimas
Vienas bene paprasčiausių būdų blogti – vaikščiojimas. Anot specialistų, jei kasdien spartesniu žingsniu nueitumėte bent po tris kilometrus, per valandą sudegintumėte 200-300 kilokalorijų -suvalgytos bandelės kaip nebūta! Norėdama padailinti kūno linijas daugiau vaikščiokite: užuot važiavusi liftu, lipkite laiptais, automobilį statykite atokiau nuo darbovietės ir t.t. Kad greičiau kristų svoris, sporto specialistai pataria vaikščioti 4,5-6,5 kilometrų per valandą greičiu.
[ad 1]
Net nedidelis fizinis krūvis, ypač gryname ore, labai naudingas sveikatai. Esmė ta, kad po pusvalandžio vaikščiojimo organizme išsiskiria „laimės” hormonai, kurie atpalaiduoja, slopina strese . Naujausių tyrimų duomenimis vaikščiojimas – netgi geresnė mankšta už bėgimą ristele, nes sąnariams tenka mažesnis krūvis.
Jeigu nemėgstate plaukioti ar greitai vaikščioti, rinkitės šokius. Per pusvalandį sudeginsite 105 kcal. Be to, šokiai lieknina, stiprina visą kūną, gerina laikyseną ir teikia grakštumo. Turinčioms antsvorio reikėtų rinktis lėtesnį ritmą.
Ketindamos rimčiau sportuoti, pirmiau pasikonsultuokite su šeimos ar sporto gydytoju. Jis įvertins jūsų sveikatos būklę ir patars, kokį fizinį krūvį pasirinkti pradedant sportuoti.