Dieta pagal kraujo grupę: B kraujo grupė

0

B kraujo grupės atstovai klajokliai gali pasigirti stipria imunine sistema. Jie laikomi itin lengvai prisitaikančiais prie mitybos bei aplinkos pokyčių. Juos galima vadinti galinčiais valgyti viską: šie žmonės puikiai virškina ne tik mėsą bei žuvį, bet ir pieno produktus, javus, daugelį daržovių bei vaisių rūšių, žinoma, atsižvelgiant į išvardijamas išimtis. Peteris D’Adamas pavydėtiną B grupę vadina evoliucijos pastangomis sujungti įvairiausias tautas bei kultūras.

MĖSA, ŽUVYS, JAVAI, PIENO PRODUKTAI, KIAUŠINIAI

Vištienoje, kuri šiaip jau laikoma lengvu ir gerai virškinamu maistu, yra lėktino, agliutinuojančio B grupės kraują. Tačiau šios kraujo grupės atstovai gali mėgautis kitų rūšių mėsa, o jEi nenori atsisakyti paukštienos, gali valgyti kalakutieną. Daugelis žuvų šiems žmonėms — puikiai tinkantis arba neutralus maistas. Vis dėlto jie turi kuo toliau laikytis nuo delikatesais laikomų jūros gėrybių — vėžių, krabų, omarų bei moliuskų, nes jos agliutinuoja jų kraują; todėl ir išvardijamos nepatartinų vartoti produktų sąraše. B kraujo grupės atstovams labai tinka pieno produktai. Jie gali rinktis pagal skonį — kefyrą, jogurtą ar varškę. Vištų kiaušiniuose nėra kenksmingų lėktinų, kurie slypi vištienoje, todėl B kraujo grupės atstovai gali valgyti jų kiek tik širdis geidžia. B kraujo grupei tinka daugelis javų rūšių bei jų gaminiai, bet geriausiai — speltos (laukiniai kviečiai ) . Ir atvirkščiai, derėtų vengti rugių, kamuto (egiptiškosios senovinės kviečių atmainos), burnočių bei miežių.

DARŽOVĖS, VAISIAI, PRIESKONIAI BEI GĖRIMAI

Yra labai nedaug daržovių rūšių, kurios B kraujo grupei būtų kenksmingos ar bent jau neutralios. Vis dėlto reikėtų būti atlargiems valgant pomidoruS, kukurūzus bei alyvas. Na, o žalios spalvos lapinių daržovių tokie žmonės neįstengs per daug suvalgyti niekada. B kraujo grupės žmogus gali nesivaržydamas rinktis ir vaisius. Tai pasakytina ir apie vaisių bei daržovių sultis — šie dalykai taip pat labai naudingi arba neutralūs. Sultis derėtų skiesti vandeniu. Pipiruose yra lėktinų, kurie gali pridaryti bėdų. Dėl to įsigeidus aštrių valgių, šiuos reikėtų gardinti imbieru, kariu ar aitriosiomis paprikomis. Baltąjį bei rudąjį cukrų, taip pat melasą ir medų vartoti galima saikingai. Šios kraujo grupės žmonės turi galimybę gardžiuotis netgi šokoladu, tik, aišku, neperlenkdami lazdos. Tai vienintelė grupė, kuriai salotas leidžiama gardinti actu. Tačiau žalioji arbata, rekomenduojamų žolelių arbatos ir, žinoma, vanduo — deja, vieninteliai gėrimai, derantys B kraujo grupės žmonėms. Vis dėlto ypatingomis progomis nepakenks bokalas alaus, stiklas vyno, puodelis juodosios arbatos ar kavos.

B KRAUJO GRUPEI REKOMENDUOJAMI MAISTO PRODUKTAI

Mėsa Žuvys bei jūros gėrybės
Aviena Amerikiniai jūrų velniai
Eriena Baltieji paltusai
Triušiena Eršketai
Žvėriena Ešeriai
Pienas bei pieno prodyktai Ikrai
Jogurtas Jūrų ešeriai
Kefyras Jūrų lydekos
Liesas pienas Lydekos
Avies pieno sūris Menkės
Itališkas sūris Plekšnės
Ožkos pieno sūris Raudonieji ešeriai
Rikota Sardinės
Varškė Skumbrės
Javai bei duonos gaminiai Šlakiai
Avižų dribsniai Aliejus, riebalai, riešutai, sėklos
Džiūvėsiai Alyvų aliejus
Pūsti ryžiai Bertoletijų riešutai
Ryžių sėlenos Graikiniai riešutai
Rupi duona Kaštainiai
Rupi ruginė duona Migdolai bei jų gaminiai
Soros bei jų duona Ankštinės daržovės
Speltos Daržinės pupelės
Daržovės Lenktaskėklės pupelės
Aitriosios paprikos Perlinės pupelės
Baklažanai Sojų pupelės
Baltieji gūžiniai kopūstai Vaisiai bei sultys
Batatinės dioskorėjos Ananasai
Briuseliniai kopūstai Ananasų sultys
Brokoliai Bananai
Grybai (šitakė) Bruknės
Kiniški kopūstai Bruknių sultys
Lapiniai kopūstai Kopūstų sultys
Morkos Papajų sultys
Paprikos Papajos
Pastarnokai Skyvos (šviežios)
Raudonieji burokėliai Vynuogės
Raudonieji gūžiniai kopūstai Vynuogių sultys
Saldžiosios bulvės (batatai) Gėrimai bei žolelių arbatos
Žiediniai kopūstai Aviečių lapai
Prieskoninės žolės bei prieskoniai Erškėtuogės
Imieras Imbieras
Karis Petražolės
Krienai Pipirmėtės
Petražolės Saldymedžio šaknys
Uoginės paprikos Šalavijai
Žalioji arbata
Ženšenis
Ankstesnis straipsnisDieta pagal kraujo grupę: AB kraujo grupė
Kitas straipsnisKalanetikos pratimai kojoms