Kaip pasirinkti treniruočių programą?

0
Tu nori gerai atrodyti? Plokščias pilvas, lieknos kojos, karališka laikysena savaime neatsiras. O kad per trumpą laiką kūnas taptų grakštus ir gražus, būtina teisingai pasirinkti sporto programą. Kokią pasirinkti? Pasirinkimo gausa į kampą įvaro ne tik naujoką. Išsiaiškinkime kartu! Taigi tavo tikslas:
Greitai sulieknėti
Cycle – grupinių lenktynių imitacija velotreniruokliais. Tu turėsi galimybę drauge su kitais dalyviais pajusti realius dviračių lenktynių krūvius. Šią sporto rūšį 90 – ųjų pradžioje sugalvojo amerikiečių dviratininkas Džonas Goldergas. Jo tikslas buvo kontroliuoti širdies darbą.
Mynimas dviračiais padeda sulieknėti rekordiniu greičiu: per valandą išeikvojama 750 kcal energijos. Taigi nėra būtinybės užsiimti sekinančiomis treniruotėmis. Minant pedalus „sunku – lengva” režimu, klubai, šlaunys ir blauzdos gana greitai įgauna gražias formas. Treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, normalizuojasi kraujo spaudimas. Treniruotės su velotreniruokliais rekomenduojamos ir moterims, kurioms yra pradinių stadijų venų varikozė.
Lankstumas ir gracija
FLEX – treniruotė, paremta Pilateso metodika. Jos metu atliekami geriausi pratimai iš tokių programų: „Fitnes – joga”, „Bodibaletas”, „Kalanetika”, „Tempimas” ir t.t.
Svarbiausia FLEX programos savybė – kompleksinis darbas su visu kūnu. Treniruotės didina raumenų tonusą, lavina lankstumą ir koordinaciją, gerina laikyseną, judesiai tampa plastiški, lyg tu būtum gimusi šokių salėje. Laikysena pagerės, sąnariai taps paslankesni, o kūnas lengvesnis. Vietoj to, kad treniruotum tik nugarą, pilvo presą, kojas, tu treniruoji visą kūną vienu metu. Tokia metodika verčia cirkuliuoti energiją ir skatina jos susikaupimą. FLEX – idealus kasdieninių tavo treniruočių papildymas. Paprastai pratimai įtraukiami į aerobikos kompleksą.
Gražūs klubai ir šlaunys
Step aerobika – tai ritmiškas judėjimas aukštyn, žemyn ant specialios platformos. Priklausomai nuo sudėtingumo, jos aukštis keičiasi. Pratimai padidina sąnarių judrumą, formuoja pėdos skliautą, treniruoja pusiausvyrą ir padeda sudeginti daug kalorijų. Step aerobika puikiai išdailina figūrą, ypač šlaunų, klubų ir blauzdų formas.
Pasiruoškite siurprizui: pamokos prasideda nuo paprasčiausių bazinių judesių, bet po keleto metamorfozių pamoka įgauna tokį lygį, kokio tu net nesapnavai!
Formų išlaikymas
Akvaaerobika – užsiėmimai vandenyje išnaudojant jo pasipriešinimą. Akvaaerobikai nėra kontraindikacijų išskyrus sunkius susirgimus. Atliekant šiuos pratimus retai patiriamos traumos, tačiau krūvis yra tris kartus didesnis nei sausumoje (reikia nugalėti vandens pasipriešinimą). Be to, akvaaerobika pasižymi hidromasažiniu efektu, o tai naudinga odai ir esant celiulitui.
Šiuos pratimus galima atlikti ir sekliame, ir giliame baseine. Akvaaerobika, kai sportuojama giliame baseine, ypatingai pagerina judesių koordinaciją, nes vandenyje tenka išlaikyti pusiausvyrą (naudojamos hidrojuostos arba lengvo plastiko vamzdeliai). Sergantiems, nutukusiems arba nemokantiems plaukti žmonėms geriau sportuoti sekliame baseine, remiantis į jo dugną. Šie užsiėmimai tinka tiek jaunoms ir sportuojančioms, tiek pagyvenusioms ir sergančioms moterims. Jie rekomenduojami būsimoms mamoms ir visiems kitiems, kurie nori greičiau atsigauti po traumų ir operacijų. Akvaaerobika ypatingai tinka pradedantiesiems, taip pat žmonėms, sergantiems venų varikoze.
Grakščios kojos
Šokiai – tai mažai žinoma sporto paslaptis. Tik šokant kojos bus iš tiesų grakščios ir lieknos. Tavo kojose yra keletas dešimčių raumenų. Ir kiekvienas turi savo funkciją! Atliekant įprastus pratimus, krūvis tenka ne visoms raumenų grupėms.
Šokių sporto specialistai tvirtina, jog plačiai nuskambėjusios galifė atsiranda būtent todėl, kad tu nešoki! Tau būtina šokti!!! Būtina žengti kairėn, žengti dešinėn, padaryti piruetą ir pašokti į viršų! Štai tada dirbs visi, net ir patys smulkiausi raumenys, štai tada tavo kojos pradės po truputį lieknėti ir taps tokios grakščios kaip gražuolių šokėjų.
Šios treniruotės metu sudeginamas panašus kalorijų kiekis kaip ir įprastos treniruotės metu. Vos pusė valandos judesių pagal muziką ir tu virsi grožio karaliene: akys užsidegs, oda švies raudoniu, nežinia iš kur atsiras erotiška gracija, pakils nuotaika! Tu gali tapti naktinių šokių ant parketo karaliene, pataisyti savo laikyseną ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi!
Kūno ir sielos harmonija, puiki laikysena
Joga – tūkstantmečių patikrinta asmenybės ugdymo atliekant fizinius pratimus ir vidinės harmonijos atkūrimo praktika. Treniruotės metu normalizuojasi psichoemocinė būklė, padidėja energinis potencialas, jėga ir lankstumas. Tai praktinė filosofija, besiremianti visos žmogaus esybės supratimu. Jogos užsiėmimai didina jėgą, lankstumą, ištvermę, žmogui suteikia energijos ir t.t. Tu tiesiog pradedi gerai jaustis. Sustiprėja imunitetas, pagerėja organizmo išskyrimo sistemos funkcijos ir medžiagų apykaita. Žmogus tampa tvirtesnis, atsikrato kompleksų ir priklausomybės nuo kenksmingų išorės faktorių.
Kokį sporto klubą pasirinkti?
Rinkdamasi klubą, pirmiausiai atkreipk dėmesį į instruktorių kvalifikaciją. Pasikalbėk su tais, kurie ten jau sportuoja. Pasidomėk, koks paslaugų asortimentas: geras klubas pasiūlys tau daugybę sporto programų. Jeigu yra ir papildomų paslaugų (masažas, anticeliulitinės programos, sauna ir t.t.), reiškia, jog klubas rūpinasi savo klientais. Jeigu pasirinktame sporto klube yra viskas, ką išvardinome aukščiau, gali būti tikra, jog čia tu galėsi pakoreguoti figūrą ir sveikatą!
Ankstesnis straipsnisSvorio metimo mitybos planas
Kitas straipsnisBodyhouse sveikatingumo ir sporto klubas