Konjuguota linolo rūgštis (CLA)

0

Konjuguota linolo rūgštis (CLA) – yra omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgštis (EFA), kuri yra sudaryta iš linolo rūgšties bakterijos per specifinę izomerazę (fermento tipas). Ši esminė riebioji rūgštis (EFA) – yra pozicinis ir geometrinis linolo rūgšties izomeras. CLA yra natūraliai randama pieno produktuose ir mėsoje. Be to, kad CLA padėda sumažinti kūno riebalus, CLA taip pat buvo tiriama dėl prieškoncerogeninių (prieš-vėžinių) savybių. Dabar CLA turi labai didelį visuomenės bei mokslininkų ir dietologų susidomėjimą. 

CLA populiarumas, fitneso pasaulyje, yra sparčiai augantis. Vis dėl to, nors ir CLA yra populiarėjantis produktas, daug žmonių dar nėra girdėje apie CLA esminę riebiąją rūgštį, skirta lieknėjimui, stipriam riebalų mažinimui organizme bei liesos raumenų masės augimo palaikymui. Dauguma sportininkų ir sunkiaatlėčių jau pradėjo vartoti CLA produktą ir jau turi teigiamų atsiliepimų.

CLA-

CLA produktas yra naudingas visiems, kurie nori sulieknėti, atsikratyti kūno riebalų bei tausoti liesą raumeninę masę. CLA produktą gali vartoti tiek moterys, tiek vyrai.

Daugybė tyrimų parodė, kad CLA mažina riebalų masę, kartu didinant liesą kūno masę. Neseniai tyrimas su žmonėmis parodė, kad su 4.2g CLA per dieną,  tiriamųjų iš 53 sveikų asmenų, tyrimo metu kūno riebalų žymiai sumažėjo (3,8%), palyginti su asmenų, nevartojusių CLA. Be to, nutukusių ir antsvorį turinčiu žmonių tyrimas parodė, kad ne mažiau kaip 3,4 g CLA per dieną,  buvo būtinas 12 savaičių laikotarpis, kad pastebėti akivaizdų, žymiai sumažėjusį kūno riebalų lygį organizme.

Ankstesnis straipsnisKreatinas: Mitai ir Faktai
Kitas straipsnisSąnarių apsauga