Kultūrizmo organizacijos Europoje

0

nac_int_bl_357Europoje gausu įvairiausių kultūrizmo organizacijų  (NABBA, NAC, WABBA, IFBB, IBFF, WPF, IBFA, UBPF , NBBUI, WBBF, kelios WFF organizacijos). Tačiau daugumos organizacijų Europos ir pasaulio  čempionatuose kategorijose dalyvauja tik po keletą dalyvių, o sportininkų pasiruošimo lygis ir varžybų organizavimo lygis nėra pats aukščiausias. Didžiosios dalies varžybų net nepripažįsta kultūrizmo varžybų protokolus viešinantis portalas www.musclememory.com, kuriame galime surasti rimčiausių varžybų rezultatus, pažiūrėti kiek dalyvių buvo kategorijose ir pagal sportininko pavardę patikrinti ar jo iškovoti titulai yra pripažįstami.

Šiuo metų Europoje išryškėja dvi organizacijos IFBB ir NAC.  Kaip visi žinote IFBB viena iš seniausių kultūrizmo organizacijų, tačiau jos politiniai žaidimai dažnai nubaido sportininkus. Prieš kelis metus IFBB federacija susilpnėjo atskilus naujai organizacijai UBPF, prie susilpnėjimo taip pat prisidėjo stipriai sugriežtinta dopingo kontrolė, kada pradėjo sportininkus tikrinti net namuose bet kuriuo metu.

NAC international viena stipriausių Europos kultūrizmo organizacijų vienijanti 40 valstybių narių. NAC organizacijos vadovai yra idėjiniai žmonės, kurie organizaciją vysto ne dėl finansinės naudos, o dėl meilės kultūrizmui. Varžybų organizuotumas visada puikus, teisėjavimas nepriekaištingas. Tai ypatingai davė didelį postūmi organizacijos vystymuisi, nes kiekvienas sportininkas nori būti įvertintas teisingai. Ir be abejo gausios varžybų kategorijos po 20-30 sportininkų kategorijose, kurių pasiruošimo lygis varžyboms puikus. NAC varžybų scenoje susikauna įvairių organizacijų čempionai išsiaiškinti kuris ištiktųjų yra vertas čempiono titulo.  2008 metais prie NAC international prisijungė ir Lietuva. 2011 metais NAC international suteikė Lietuvos NAC atstovams teisę organizuoti NAC Baltijos kultūrizmo čempionatą.  Sėkmingai įvykus šioms varžyboms 2012 metų pasauliniame NAC international kongrese Kazanėje nuspręsta toliau leisti Lietuvai organizuoti kasmetinį NAC Baltijos kultūrizmo čempionatą. Po ypatingai sėkmingo 2012 metų NAC Baltijos čempionato Kaune, NAC organizacija Lietuvoje sulaukė didelio sportininkų susidomėjimo.

2013 metais artimiausio NAC varžybos vyks Latvijoje gegužės 11 dieną.

Ankstesnis straipsnisViso kūno treniruotės – pažengusiems
Kitas straipsnisStrypo trauka už nugaros