Pečių sąnario traumos profilaktika

0

Sveiki, nusprendžiau parašyti straipsnį būtent šia tema, nes dažnai atėjęs į sporto salę gali pamatyti žmonių, kurie vos atėję į sporto salę be menkiausio apšilimo griebia štangas net nepagalvodami apie baisias pasėkmes, kurios gali laukti. Visų pirma, prieš viršutinės kūno dalies (pečiai, krūtinė, trapecija, nugara, rankos) treniruotę būtinas kruopštus ir sąžiningas apšilimas. Kaip žina, pečiai dirba beveik visuose viršutinės kūno dalies pratimuose, todėl būtina juos prižiūrėti. Peties sąnario stresinė būsena turbūt dažnas reiškinys jauno sportininko gyvenime. Esu ne kartą matęs, kai žmonės persistengia darydami tam tikrus pratimus. Štai keletas dažnesnių klaidų:

Atliekant karišką spaudimą nugara gražiai išsilenkia, kol tampa U formos. Taip darydami tik susižalosite nugarą. Priežastis dažniausiai būna per didelis svoris.

Atliekant laisvų svorių plėšimą į šalis pečiai per daug išsilenkia. Rankas leisti patartina tol, kol nepasiekia nugaros linijos.

Atliekant štangos spaudimą išsilenkia nugara tiek, kad po ja galėtų atsigulti kitas žmogus. Labai sumažėja pratimo amplitudė ir pažeidžiamas stuburas.

Tačiau tai nėra pagrindinis dalykas, dėl kurio pažeidžiami pečiai. Norint turėti gražius pečius ir krūtinę, būtina turėti ir stiprią nugarą, juk stuburas yra mūsų kūno ramstis. Kita priežastis yra prastos žinios žmogaus anatomijoje. Nedaugelis žino, jog turime sukamuosius pečių raumenis, kurie yra stebėtinai svarbūs pratimų atlikime. Juos būtina treniruoti norint išvengti viršutinės kūno dalies rezultatų sąstingio bei įvairių traumų.

Štai pratimas, kuris padės treniruoti šį raumenį:

Atsigulkite ant šono ir paimkite laisvą svorį, sulenkite ranką ir priglauskite prie šono. Atliekamas sukamasis judesys priglaudziant svorį prie pilvo ir keliant į viršų. Darome atsigulę ant vieno ir ant kito šono. (Viso pratimo metu alkūnė lieka prigludusi prie šono).

Ankstesnis straipsnisSporto klubas IDĖJĄ
Kitas straipsnisTreniruočių programa pažengusiems