Priežastys kodėl verta vartoti proteiną

0

Sportuojant svarbu organizmui gauti pakankamai baltymų, kad raumenys galėtų atsistatyti ir augti. Pagrindą reikalingų baltymų gaumane su maistu, tačiau nėra lengva jų surinkti tiek, kiek reikia – bent 2g per parą vienam kūno kilogramui. Pvz, jeigu sveriate 80kg, jums per dieną reikia surinkti bent 160g baltymų.

Norint surikti reikiamą kiekį baltymų, per dieną reikia suvalgyti didelį kiekį baltyminio maisto, o tai reiškia kad prie stalo teks prisėsti bent 4-5 kartus. Beja, tuo pačiu dar teks suvalgyti reikiamą kiekį angliavandenių ir riebalų turinčio maisto. Taigi, užduotis ne iš lengvųjų ir reikalauja daug kantrybės.

Štai čia į pagalbą galite pasitelkti proteiną – lengvai suvartojamų baltymų šaltinį ir tokiu būdu palengvinti savo mitybą. Ir jei abejojate ar verta, štai keletas priežasčių, kurios išsklaidys abejones:

  • Proteinas (pieno išrūgos, kiaušinio baltymas) pasižymi aukštesne biologine verte negu maistas, o tai reiškia jog toks baltymas šiek tiek geriau įtakos atsistatymą ir augimą, negu baltymai gaunami iš maisto.
  • Dažniausiai proteino porcija, tarkim 30g baltymų, kainuoja pigiau negu baltymai gaunami iš maisto (tie patys 30g). Žinoma, už varškėje esančius baltymus pigiau nebus, bet negi valgote varškę kievieną sykį? Kogero ne. Paukštiena, žuvis, mėsa – kainuoja tikrai brangiai.
  • Proteiną užtenka suplakti vandenyje arba piene ir išgerti, o maisto ruoša atima daug laiko, taigi papildę savo mitybą proteinu jūs sutaupote daug laiko! Ir nereikia būti pastoviai apsirijusiam dideliais maisto kiekiais.
  • Ir dar viena labai svarbi priežastis: po treniruotės reikia kuo greičiau raumenis pamaitinti baltymais, kad atisistatymas būtų geresnis ir greitesnis, tačiau su maistu jūs šio poreikio nepatenkinsite, nes jame esantys baltymai yra lėtai įsisavinami, o ir pavalgyti nepavyks iškart po treniruotės. Tad vienitelis būdas greitai pamaitinti raumenis po treniruotės – vartoti išrūgų proteiną arba kitą greitai įsisavinamų baltymų formą.

Žinoma, nekeiskite maisto į proteiną, kadangi su maistu jūs gaunate netik baltymus, bet ir neką mažiau reikalingus mikroelementus. Tiesiog papildykite savo mitybą keletu baltyminių kokteilių.

Ankstesnis straipsnisOmega 3
Kitas straipsnisCinkas geresniam raumenų augimui