Uždrausta platinti maisto papildus su neleistina sudėtine dalimi

4

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF išplatinta informacija apie Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintus nesaugius maisto papildus, kurių sudėtyje nustatyta neleistina medžiaga 1,3-dimetilaminas (DMMA).

Kaip informuojama pranešime, 1,3-dimetilaminas – centrinę nervų sistemą dirginanti medžiaga, kurios poveikis žmonių sveikatai nėra iki galo ištirtas, tačiau pirmieji mokslių tyrimų duomenys rodo, kad šios medžiagos poveikis centinei nervų sistemai yra artimas draudžiamos narkotinės medžiagos – amfetamino poveikiui. Maisto papildus, kurių sudėtyje buvo DMMA, vartojęs 22 metų vyras Švedijoje, sportuodamas sporto salėje, patyrė širdies smūgį, jo gyvybė buvo išgelbėta, tačiau medikai nustatė 1,3-dimetilamino perdozavimą.

JAV Maisto ir vaistų tarnyba apie šią medžiagą išplatino oficialius įspėjimus ir įvedė griežtus prekybos apribojimus visais maisto papildais, kurių sudėtyje yra minėtos medžiagos. Nacionalinė Švedijos maisto tarnyba ir Danijos veterinarijos tarnyba taip pat išplatino oficialius pranešimus, kuriuose maisto papildai su šia medžiaga pripažįstami nesaugiais.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Lietuvoje maisto papildu su 1,3-dimetilaminu „Jack3D“ internetu prekiavo Klaipėdos įmonė UAB „Proteino produktai“. Įmonėje nedelsiant atliktas patikrinimas, prekyba šiais maisto papildais uždrausta. Be to, vadovaujantis turima informacija tiriama, ar mūsų šalyje neprekiaujama kitu maisto papildu su neleistina sudėtine dalimi – „Lipo-6-Black“, atliekami patikrinimai maisto papildus platinančiose įmonėse.

Vartotojai, įsigiję maisto papildų, kurių sudėtyje yra 1,3-dimetilamino, raginami jų nevartoti, o pasijutus blogai – nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją.

Ankstesnis straipsnisPatarimai – kaip patobulinti kūną
Kitas straipsnisTop 15 geriausiai parduodamų maisto papildų

4 KOMENTARAI

Komentarai nepriimami.