Stenkis – bet nepersistenk

0

Žmogui pirmą kart atėjusiam į sporto salę, tenka pamatyti vyrukus keliančius sunkiai suvokiamus svorius. Grįžus namo, ne vienas įsivaizduoja save keliantis visus tuos svorius ir atrodantis bent per pus toks kaip jie.

Sekančią treniruotę, jie puola ant suolelio ar treniruoklio ir mėgina kelti svorius, su kuriais dirba tie, kurie treniruojasi ilgą laiką. Tas netinkamas svoris iškeliamas ne daugiau 6 kartų. Sunku pasakyti, ar tai daroma norint apgauti kitus ar save.

Kiekvienas pradedantysis turi suvokti, kad viskas turi pradžią. Raumenų masę ir jėgą reikia sukurti ir vystyti, pradėti nuo lengvų svorių.

Norintys didelių raumenų, turi išeiti už sporto salės ribų. Tam reikia tinkamai maitintis, atsistatyti (ilsėtis), pasiruošti psichologiškai, taisyklingai atlikti pratimus.

Taisyklingas pratimų atlikimas yra viena svarbiausių sąlygų, norint užsiauginti raumenis, masę, įgyti norimą formą ir proporcijas.

Netinkamai atliekant pratimus dažnai susižeidžiama, o dėl to raumenys neauga išvis arba geriausiu atveju progresas sumažėja iki 50%.

Grįžkime prie kėlimo sunkaus, bet ne per sunkaus. Nereikia kelti po 100 kartų ir daryti 10 priėjimų. Reikia kelti po 10 kartų svorį, su kuriuo galite techniškai ir teisingai atlikti pratimą, 9 su puse karto.

Tai reiškia, kad keliant hantelius dvigalviu (bicepsu) nereikia svyruoti iš

inercijos, spaudžiant štangą, netrankyti sau į krūtinę bei nebaigti judesio (nenuleidinėti štangos) iškėlus 1/3 numatyto aukščio.

Taigi, svarbu pasirinkti tinkamą svorį, su kuriuo, sukaupę jėgas, judesį pajėgiame techniškai atlikti 9.5 kartus, o tą 0.5 judesio paliekame savo progresui.

Tinkamas pratimo atlikimas yra labai svarbu raumens ir jėgos augimui.

Jis priklauso ir nuo greičio (tempo). Tempas aprašo atlikimo greitį, pirmoji dalis – tai laikas svoriui nuleisti į apatinę poziciją, antroji – pauzė joje, trečioji – laikas jam iškelti. Taigi tempas 4-1-2 reiškia 4 sekundės nuleisti svoriui, 1 sekundės pauzė ir 2 sekundės kelti svoriui.

Prisiminkit savo paskutinę treniruotę. Ar jūs kontroliavote svorį ar jis jus? Nuleidžiant svorį privalote suskaičiuoti bent jau iki 2, tik tuomet kontroliuojat tai, ką keliat. Per daug neskubėkite ir keldami.

Jūsų rezultatai pagerės teisingai atliekant pratimus. O tada tapsit stiprus ir didelis!

Ankstesnis straipsnisKokius Multi vitaminus naudoti sportininkui?
Kitas straipsnisPoilsis tarp priėjimų